Powołanie Rady Nadzorczej UNIMOT S.A. na kolejną kadencję

Data publikacji: 20.05.21

image

Akcjonariusze UNIMOT S.A. na Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniu powołali członków Rady Nadzorczej na nową pięcioletnią kadencję. W Radzie Nadzorczej spółki zadebiutuje Lidia Banach- Hoheker.

W czwartek  20 maja 2021 r. odbyło się Zwyczajne Walne Zgromadzenie UNIMOT S.A., na którym akcjonariusze powołali w skład Rady Nadzorczej na nową wspólną pięcioletnią kadencję siedem osób. Sześć z nich to dotychczasowi członkowie: Piotr Cieślak, Piotr Prusakiewicz, Bogusław Satława, Ryszard Budzik, Andreas Golombek oraz Isaac Querub. Nowym członkiem została Lidia Banach-Hoheker – doświadczona specjalistka zasiadająca w zarządach wielu spółek.

– Jesteśmy dumni z naszej Rady Nadzorczej. To grupa specjalistów w doświadczeniem w różnych obszarach, zaangażowana w nadzór i wsparcie Zarządu. Większość osób to członkowie niezależni, którzy są z nami już od jakiegoś czasu. Dodatkowo, jestem przekonany, że zmiana w składzie Rady i dołączenie do niej Pani Lidii Banach-Hoheker to dobry krok – mówi Adam Sikorski, Prezes Zarządu i główny akcjonariusz UNIMOT S.A.

Lidia Banach-Hoheker jest absolwentką Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Zarządzanie Finansami, posiada kwalifikację ACCA. Pełniła funkcje dyrektora finansowego lub członka zarządu m.in. w spółce Wincanton Polska sp. z o.o., Wincanton Marqueset France S.A., Mikom Sp. z o.o., Merlin.pl SA oraz Wydawnictwa Szkolnego PWN Sp. z o.o. (spółka z Grupy PWN). Obecnie pełni funkcję Członka Zarządu ds. Finansowych w Grupie PWN w spółkach: Wydawnictwa Naukowego PWN SA, PZWL Wydawnictwa Lekarskiego Sp. z o.o. i Estate Sp. z o.o.

Polecamy również

30 sklepów SPAR na stacjach paliw AVIA

Aż 30 sklepów SPAR na stacjach paliw AVIA Nowe sklepy w 4 województwach Liczba sklepów...

29 listopada 2022

Zobacz więcej

Wyniki UNIMOT S.A. za III kwartał 2022 r.

UNIMOT S.A., notowany na GPW w Warszawie niezależny importer paliw ciekłych i gazowych,...

16 listopada 2022

Zobacz więcej

Grupa Unimot inwestuje w logistykę kolejową i ustala warunki zakupu udziałów spółki Olavion

Grupa Unimot, multienergetyczna grupa kapitałowa i lider wśród niezależnych importerów paliw w...

14 listopada 2022

Zobacz więcej