10% kapitału UNIMOT GAZ w rękach hiszpańskich inwestorów

Data publikacji: 12.02.14

image

Hiszpańskie spółki MOKA CONSULTING S.L. oraz INCOGAS zakupiły pakiet akcji UNIMOT GAZ S.A. Dzięki nowym inwestorom, mającym doświadczenie w branży gazowniczej, Spółka uzyskała cenne wsparcie w zakresie rozwoju działalności na rynku gazu ziemnego.

Jak wynika z treści raportów UNIMOT GAZ S.A., dotychczasowy akcjonariusz Spółki – UNIMOT EXPRESS Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, dokonał transakcji sprzedaży na akcjach UNIMOT GAZ S.A. Akcje zostały nabyte przez spółki MOKA CONSULTING S.L. oraz INCOGAS, które uzyskały tym samym po 5% kapitału zakładowego UNIMOT GAZ S.A. Cena sprzedaży akcji wyniosła 2,85 zł.

– Punktem odniesienia do ceny sprzedaży akcji była cena emisyjna akcji serii D oraz poziom rynkowy walorów w okresie rozpoczęcia rozmów z inwestorami, dotyczących ewentualnej współpracy – komentuje Bogusław Satława, Prezes Zarządu UNIMOT GAZ S.A. – Należy przy tym dodać, że cena transakcji uwzględnia dyskonto w stosunku do rynku z uwagi na tak znaczących, branżowych inwestorów.

Warto zaznaczyć, iż doskonałą okazją do zapoznania się z działalnością nowych inwestorów UNIMOT GAZ S.A. będzie konferencja prasowa Spółki, zaplanowana na 13 lutego br. w Warszawie, w siedzibie GPW, o godz. 13.00. Gościem specjalnym konferencji będzie ceniony, międzynarodowy ekspert rynku gazu ziemnego i ropy naftowej – Isaac Querub, który od stycznia br. pełni funkcję Członka Rady Nadzorczej UNIMOT GAZ S.A.

Polecamy również

30 sklepów SPAR na stacjach paliw AVIA

Aż 30 sklepów SPAR na stacjach paliw AVIA Nowe sklepy w 4 województwach Liczba sklepów...

29 listopada 2022

Zobacz więcej

Wyniki UNIMOT S.A. za III kwartał 2022 r.

UNIMOT S.A., notowany na GPW w Warszawie niezależny importer paliw ciekłych i gazowych,...

16 listopada 2022

Zobacz więcej

Grupa Unimot inwestuje w logistykę kolejową i ustala warunki zakupu udziałów spółki Olavion

Grupa Unimot, multienergetyczna grupa kapitałowa i lider wśród niezależnych importerów paliw w...

14 listopada 2022

Zobacz więcej