AVIA Solar wystartowała z ofertą zielonej energii dla firm

Data publikacji: 13.09.21

image

AVIA Solar, marka działająca w ramach Grupy UNIMOT, stworzyła ofertę dla firm, dzięki której przedsiębiorcy mają możliwość zakupu energii elektrycznej pochodzącej z odnawialnych źródeł. Jest to oferta komplementarna do oferty sprzedaży instalacji fotowoltaicznych AVIA Solar skierowanej również do przedsiębiorców.

„Zielona Energia” to oferta stworzona z myślą o firmach, które chcą dbać o środowisko i promować działania ekologiczne, jednak z różnych względów nie mogą zainstalować paneli fotowoltaicznych zasilających firmę bezpośrednio. Nowa oferta kierowana jest również do firm, które posiadają instalacje fotowoltaiczne o mocy zainstalowanej powyżej 50 kW – przez co nie mogą skorzystać z modelu prosumenckiego, a w sytuacji, kiedy nie pokrywają produkcją swojego zapotrzebowania na energię, również chciałyby zużywać energię pochodzącą z odnawialnych źródeł. W ramach oferty „Zielona Energia” do firm dostarczana jest energia pochodząca ze źródeł odnawialnych, takich jak fotowoltaika, elektrownie wiatrowe, elektrownie wodne oraz biogazownie rolnicze. Różnorodność źródeł OZE gwarantuje maksymalne pokrycie zapotrzebowania odbiorcy zieloną energią.

Umowa zakupu zielonej energii obejmuje okres od 3 do 5 lat. Po jej podpisaniu przedsiębiorca otrzymuje certyfikat zaświadczający o korzystaniu przez firmę z energii z gwarancją pochodzenia ze źródeł odnawialnych. Skorzystanie z oferty AVIA Solar pozwala na uniknięcie emisji 765 kg CO2 na 1 MWh zużytej energii, w związku z czym firma, znając swój poziom zużycia energii, może pochwalić się konkretną liczbą ograniczonej emisji. Certyfikat może być używany w komunikacji z kontrahentami i klientami, zaświadczając o ekologicznie odpowiedzialnym podejściu biznesowym danej firmy.

Gwarantem oferty jest Grupa UNIMOT – działający niemal 30 lat na rynku lider wśród niezależnych importerów paliw ciekłych i gazowych w Polsce. UNIMOT należy również do stowarzyszenia AVIA International i rozwija sieć stacji paliw AVIA w Polsce i na Ukrainie. UNIMOT Energia i Gaz, do której należy AVIA Solar, w Grupie UNIMOT odpowiada za ofertę energetyczną dla klientów biznesowych. 

„Zielona Energia” to kompleksowy produkt, który uzupełnia naszą ofertę sprzedaży instalacji fotowoltaicznych dla firm. Na rynku funkcjonuje wiele przedsiębiorstw, które z różnych względów nie mogą zainstalować paneli fotowoltaicznych lub zainwestowały w instalacje większe niż 50 kW i są zmuszone do uzupełniania niewystarczającego wolumenu produkcji zakupem energii od spółek obrotu. Możliwość zakupu i tym samym wykorzystywania w działalności biznesowej zielonej energii pozwala im dołączyć do grona społecznie odpowiedzialnych firm, którym postępująca degradacja środowiska i przyszłość naszej planety nie są obojętne. Inwestowanie przez firmy w instalacje fotowoltaiczne lub korzystanie z dostarczonej zielonej energii pozwala znacząco zredukować emisję zanieczyszczeń oraz budować wizerunek innowacyjnego i ekologicznego przedsiębiorstwa. W przypadku inwestycji w panele fotowoltaiczne firma zyskuje szereg dodatkowych korzyści – od zmniejszenia kosztów energii elektrycznej, przez niezależność w przypadku problemów z dostawą energii, po ochronę środowiska. Zielona energia to przyszłość, którą warto budować z nami już teraz – mówi Piotr Laskowski, prezes zarządu UNIMOT Energia i Gaz

Za zakup zielonej energii od wytwórców OZE i przekazanie jej do UNIMOT Energia i Gaz odpowiada należąca do Grupy UNIMOT spółka obrotu energią TRADEA, która ma bogate doświadczenie w partnerskiej współpracy z wytwórcami OZE. Spółka zbudowała portfel energetyczny składający się z biogazowni, elektrowni wodnych, wiatrowych i fotowoltaicznych, który pozwoli pokryć zapotrzebowanie każdej firmy na zieloną energię. Wśród jej klientów są zarówno mali wytwórcy OZE, których moc zainstalowana wynosi 50 kW, jak również duże farmy wiatrowe o mocy 45 MW. Ilość zakupionej od wytwórców OZE zielonej energii wynosi rocznie ok. 300 GWh i może w pełni zaspokoić potrzeby ponad 6 tysięcy małych przedsiębiorstw. 

TRADEA od 2015 roku współpracuje z rozproszonymi wytwórcami OZE i od samego początku wyróżnia się indywidualnym podejściem i partnerskimi relacjami z każdym ze swoich klientów. Przekłada się to na bardzo dobre postrzeganie marki TRADEA wśród wytwórców OZE i pozycję lidera wśród niezależnych spółek obrotu, które kierują swoją ofertę do producentów zielonej energii. Rosnące zainteresowanie biznesu energią pochodzącą z odnawialnych źródeł sprawiło, że sukces jaki osiągnęliśmy nawiązując współpracę z producentami OZE i te pozyskiwane od nich 300 GWh zielonej energii postanowiliśmy przełożyć na nowy produkt. W ten sposób powstała oferta dla firm pod marką AVIA Solar – „Zielona Energia”. Zbudowanie tego produktu wraz z naszą siostrzaną spółką z Grupy UNIMOT, która ma równie duże doświadczenie w sprzedaży energii elektrycznej do firm, było naturalną konsekwencją wykorzystywania efektu synergii w ramach naszej Grupy – mówi Krzysztof Bonk, prezes zarządu TRADEA.

Oferta „Zielona Energia” AVIA Solar daje firmom możliwość budowania wizerunku firmy odpowiedzialnej społecznie, tworzy przestrzeń do wyróżnienia się na tle konkurencji, a także potwierdza proekologiczne działania na rzecz środowiska. Produkt pozwala firmom na prowadzenie zrównoważonego biznesu zasilanego zieloną energią. Szczegóły i oferta dostępne są na stronie: https://aviasolar.pl/zielona-energia

Polecamy również

30 sklepów SPAR na stacjach paliw AVIA

Aż 30 sklepów SPAR na stacjach paliw AVIA Nowe sklepy w 4 województwach Liczba sklepów...

29 listopada 2022

Zobacz więcej

Wyniki UNIMOT S.A. za III kwartał 2022 r.

UNIMOT S.A., notowany na GPW w Warszawie niezależny importer paliw ciekłych i gazowych,...

16 listopada 2022

Zobacz więcej

Grupa Unimot inwestuje w logistykę kolejową i ustala warunki zakupu udziałów spółki Olavion

Grupa Unimot, multienergetyczna grupa kapitałowa i lider wśród niezależnych importerów paliw w...

14 listopada 2022

Zobacz więcej