AVIA Solar z zieloną energią dla sieci Dino

Data publikacji: 26.05.22

image

AVIA Solar, marka odpowiedzialna za segment fotowoltaiki w Grupie Unimot, zrealizuje projekt instalacji fotowoltaicznej na magazynie centralnym sieci sklepów spożywczych Dino. Instalacja o mocy 690 kWp będzie zasilała obiekt od początku 2023 r.

Instalacja fotowoltaiczna zostanie zbudowana na dachu magazynu centralnego sieci Dino, który mieści się w Krotoszynie. Na projekt składa się 1725 modułów o mocy 400 W, zajmujących w sumie 3 400 mkw., czyli powierzchnię odpowiadającą połowie boiska piłkarskiego. System fotowoltaiczny przez pierwszy pełny rok działania pozwoli na ograniczenie emisji dwutlenku węgla na poziomie około 480 ton, natomiast w ciągu 25 lat działania w sumie około 10 840 ton.

Instalacja fotowoltaiczna dla sieci Dino zostanie zrealizowana przez AVIA Solar na podstawie wygranego przetargu. Prace obejmują przygotowanie niezbędnej dokumentacji, dostawę i montaż instalacji fotowoltaicznej, a także kompleksową obsługę posprzedażową. Montaż instalacji na dachu magazynu w Krotoszynie odbędzie się jeszcze w tym roku, po uzyskaniu stosownych pozwoleń na budowę.

Wygrany przetarg na instalację fotowoltaiczną dla kolejnej znanej i silnej marki, jaką jest dynamicznie rozwijająca się polska sieć sklepów spożywczych Dino, jest dowodem na to, że przyjęta przez AVIA Solar w 2021 r. strategia biznesowa, polegająca na koncentracji na projektach dla firm i obiektów użyteczności publicznej, była dobrą decyzją. Sukcesywnie rozszerzamy nasze portfolio niskoemisyjnych projektów o kolejnych zadowolonych klientów, którzy inwestując w odnawialne źródła energii wpisują się w trend transformacji energetycznej, a jednocześnie korzystają z wymiernych oszczędności – mówi Karol Ilba, prezes zarządu Unimot Energia i Gaz.

Sieć Dino liczy już 1880 sklepów o powierzchni sali sprzedaży 736,7 tys. mkw., a magazyn w Krotoszynie jest jednym z siedmiu centrów dystrybucyjnych obsługujących sieć logistycznie.

Polecamy również

30 sklepów SPAR na stacjach paliw AVIA

Aż 30 sklepów SPAR na stacjach paliw AVIA Nowe sklepy w 4 województwach Liczba sklepów...

29 listopada 2022

Zobacz więcej

Wyniki UNIMOT S.A. za III kwartał 2022 r.

UNIMOT S.A., notowany na GPW w Warszawie niezależny importer paliw ciekłych i gazowych,...

16 listopada 2022

Zobacz więcej

Grupa Unimot inwestuje w logistykę kolejową i ustala warunki zakupu udziałów spółki Olavion

Grupa Unimot, multienergetyczna grupa kapitałowa i lider wśród niezależnych importerów paliw w...

14 listopada 2022

Zobacz więcej