AVIA startuje na Ukrainie

Data publikacji: 29.01.19

image

Niebawem w Kijowie pojawią się pierwsze stacje paliw w barwach AVIA. UNIMOT S.A., spółka notowana na GPW, podpisała umowy franczyzowe i w partnerstwie firmy Wexler Global Trading rozpoczyna rebranding dwóch stacji paliw.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, spółka UNIMOT, która posiada prawo do reprezentowania marki AVIA na Ukrainie, wprowadza nowy brand na ukraiński rynek paliw. Rozpoczął się proces rebrandingu pierwszych dwóch stacji paliw w Kijowie, w którym uczestniczy też firma z branży paliwowej – Wexler Global Trading Sp. z o.o.

W oparciu o nasze kompetencje i doświadczenie na rynku polskim rozpoczynamy realizację budowy sieci stacji AVIA na Ukrainie – wyjaśnia Adam Sikorski, Prezes UNIMOT S.A. – Rynek ukraiński bardzo pozytywnie odbiera szwajcarską markę; kojarzy ją nie tylko z europejskimi stacjami, ale też z innowacyjnym podejściem do produkcji paliw. Wprowadzamy więc tę markę jako franczyzę na stacjach paliw, jednak nie prowadzimy na terenie Ukrainy działalności operacyjnej, w tym dostaw paliw. Rozważamy natomiast zwiększenie obecności marki w przyszłości o inne produkty ropopochodne. W tym celu zawarliśmy współpracę z Wexler Global Trading Sp. z o.o. – firmą o wysokich kompetencjach w obszarze handlu paliwami, która obsługuje znaczną ilość stacji paliw na Ukrainie. Liczymy, że dzięki tej współpracy wzrośnie nasz potencjał biznesowy oraz skala działalności na rynku ukraińskim.

UNIMOT S.A. i Wexler Global Trading Sp. z o.o. zawarły w ostatnich dniach porozumienie o współpracy w sektorze paliwowo-energetycznym na Ukrainie. Na obecnym etapie obie firmy będą realizowały projekt tworzenia sieci stacji AVIA. Nie wykluczają jednak, że w przyszłości mogą uruchomić wspólną produkcję wysokiej jakości paliw silnikowych i smarów. Firma Wexler Global Trading planuje przeznaczyć na ten cel spore nakłady inwestycyjne.

Plany naszego partnera biznesowego w zakresie produkcji paliw są obszerne, z inwestycjami rzędu 50 mln euro. Pragnę jednak zapewnić, że zaangażowanie kapitałowe UNIMOT na tym etapie jest niewielkie. Szacujemy, że rebranding pierwszych stacji AVIA nie przekroczy 100 tys. euro – wyjaśnia Adam Sikorski.

Wexler Global Trading Sp. z o.o. jest firmą handlową, działającą na rynku produktów naftowych. Spółka prowadzi sprzedaż hurtową i detaliczną paliw, w szczególności przeznaczonych dla sektora transportowego. Wexler Global Trading zaopatruje w paliwo znaczną ilość stacji na Ukrainie.

Polecamy również

30 sklepów SPAR na stacjach paliw AVIA

Aż 30 sklepów SPAR na stacjach paliw AVIA Nowe sklepy w 4 województwach Liczba sklepów...

29 listopada 2022

Zobacz więcej

Wyniki UNIMOT S.A. za III kwartał 2022 r.

UNIMOT S.A., notowany na GPW w Warszawie niezależny importer paliw ciekłych i gazowych,...

16 listopada 2022

Zobacz więcej

Grupa Unimot inwestuje w logistykę kolejową i ustala warunki zakupu udziałów spółki Olavion

Grupa Unimot, multienergetyczna grupa kapitałowa i lider wśród niezależnych importerów paliw w...

14 listopada 2022

Zobacz więcej