Doświadczeni specjaliści w szeregach UNIMOT

Data publikacji: 23.07.15

image

W związku z dynamicznym rozwojem, Spółka wzmacnia kadrę specjalistów. Do zespołu UNIMOT S.A. dołączyli: Andrew Smith – doświadczony trader z zakresu międzynarodowego obrotu gazem ziemnym, oraz Filip Kuropatwa – specjalista ds. zabezpieczeń towarów i walut.

Andrew Smith jest absolwentem Uniwersytetów w Edynburgu i Genewie. Posiada bogate doświadczenie z zakresu międzynarodowego obrotu gazem ziemnym, zdobyte w szwajcarskiej firmie Gunvor International B.V. – największego w Europie niezależnego dostawcy ropy naftowej i surowców energetycznych. Od 2010 r. pełnił tam funkcję dyrektora ds. tradingu, realizując szereg projektów z związanych z obrotem gazem ziemnym w Europie. Jako dyrektor ds. tradingu gazem ziemnym w UNIMOT S.A., Andrew Smith skoncentruje się na rozwoju Spółki w obszarze obrotu tym produktem na rynku europejskim, wnosząc cenną wiedzę i doświadczenie w tym zakresie.

Spółka zyskała też nowego specjalistę ds. zabezpieczeń towarów i walut. Filip Kuropatwa swoje, blisko 20-letnie doświadczenie zawodowe zdobywał w Banku Własności Pracowniczej S.A., a następnie w BRE Bank S.A. (obecnie mBank S.A.). W ramach kolejnych  stanowisk zajmował się rynkami: papierów dłużnych, walutowym oraz surowcowym. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Bankowej oraz Szkoły Głównej Handlowej. W UNIMOT S.A. współtworzy i odpowiada za realizację polityki zabezpieczeń walutowych i surowcowych. Jego obecność w Spółce jest cennym wsparciem działań handlowych, związanych z międzynarodowym obrotem produktami paliwowymi.

Polecamy również

30 sklepów SPAR na stacjach paliw AVIA

Aż 30 sklepów SPAR na stacjach paliw AVIA Nowe sklepy w 4 województwach Liczba sklepów...

29 listopada 2022

Zobacz więcej

Wyniki UNIMOT S.A. za III kwartał 2022 r.

UNIMOT S.A., notowany na GPW w Warszawie niezależny importer paliw ciekłych i gazowych,...

16 listopada 2022

Zobacz więcej

Grupa Unimot inwestuje w logistykę kolejową i ustala warunki zakupu udziałów spółki Olavion

Grupa Unimot, multienergetyczna grupa kapitałowa i lider wśród niezależnych importerów paliw w...

14 listopada 2022

Zobacz więcej