Grupa UNIMOT uruchomiła linię produkcyjną polskich modułów fotowoltaicznych

Data publikacji: 05.08.21

image

30 lipca, w fabryce PZL Sędziszów, uruchomiona została linia produkcyjna polskich modułów fotowoltaicznych Grupy UNIMOT. Pojawią się one m.in. w ofercie AVIA Solar, należącej do Grupy, na początku IV kwartału tego roku.

Nowa linia produkcyjna polskich paneli fotowoltaicznych Grupy UNIMOT została uruchomiona w hali należącej do PZL Sędziszów w Sędziszowie Małopolskim. Na linii produkowanych jest kilka rodzajów modułów PV różniących się kolorystyką, kształtem i wymiarami. Za certyfikację produktu oraz linii produkcyjnej odpowiada niemiecki instytut certyfikujący TüV. Panele fotowoltaiczne wyprodukowane w Sędziszowie powinny trafić do sprzedaży na początku IV kwartału tego roku i będą dostępne, między innymi, w ofercie należącej do Grupy UNIMOT marki AVIA Solar. Podczas procesu certyfikacji zostanie również zweryfikowana rzeczywista moc produkowanych paneli, która obecnie szacowana jest na 360-370 Wp dla największego modułu. Jest to najbardziej popularna moc oferowanych na rynku paneli.

Własna linia produkcyjna w pełni polskich paneli fotowoltaicznych wpisuje się doskonale w cele Grupy UNIMOT w obszarze rozwoju tego sektora. Postawiliśmy na sprawdzoną technologię i moc modułów cieszącą się największą popularnością wśród klientów, ponadto wykorzystujemy komponenty światowych liderów – między innymi 3M i DOW. Nasze panele, które już w październiku powinny być dostępne m.in. w ofercie AVIA Solar, to przede wszystkim gwarancja pochodzenia, możliwość szybkiego serwisu i łatwego kontaktu z producentem. Czas pandemii pokazał, że szczególnie teraz warto postawić na jakość i solidność lokalnego dostawcy. Wybierając polskie panele pochodzące z fabryki PZL Sędziszów, możemy liczyć na większą elastyczność zamówień w porównaniu do produktów azjatyckich, których zakup wiąże się z długim czasem dostawy i koniecznością pokrycia kosztów logistyki – mówi Adam Sikorski, prezes zarządu UNIMOT.

Panele fotowoltaiczne, które będą produkowane w fabryce PZL Sędziszów, opierają się na sprawdzonej od wielu dekad technologii krzemowej monokrystalicznej. Do ich produkcji wykorzystywane są najwyższej jakości surowce, pochodzące od znanych globalnych marek, co ma kluczowe znaczenie przy osiąganej sprawności i żywotności paneli PV. Będą odróżniały się od konkurencyjnych rozwiązań wysoką jakością – na linii produkcyjnej przeprowadzane będą testy i badania laboratoryjne, których wyniki będą następnie weryfikowane i przypisywane indywidualnie do każdego panelu fotowoltaicznego. Pozwoli to na pełną kontrolę jakości na każdym etapie produkcji, a także w obsłudze posprzedażowej.

Wartość inwestycji Grupy UNIMOT na tym etapie wyniosła ok. 500 tys. euro. Obecna moc linii produkcyjnej wynosi 15 MW rocznie, co przekłada się na produkcję około 40 000 modułów fotowoltaicznych. Grupa UNIMOT nie wyklucza rozbudowy linii produkcyjnej w przyszłości.

***

Zapis konferencji online dotyczącej uruchomienia linii produkcyjnej w fabryce PZL Sędziszów

Polecamy również

30 sklepów SPAR na stacjach paliw AVIA

Aż 30 sklepów SPAR na stacjach paliw AVIA Nowe sklepy w 4 województwach Liczba sklepów...

29 listopada 2022

Zobacz więcej

Wyniki UNIMOT S.A. za III kwartał 2022 r.

UNIMOT S.A., notowany na GPW w Warszawie niezależny importer paliw ciekłych i gazowych,...

16 listopada 2022

Zobacz więcej

Grupa Unimot inwestuje w logistykę kolejową i ustala warunki zakupu udziałów spółki Olavion

Grupa Unimot, multienergetyczna grupa kapitałowa i lider wśród niezależnych importerów paliw w...

14 listopada 2022

Zobacz więcej