Stacje AVIA zasilane zieloną energią

Data publikacji: 21.09.22

image

Instalacje fotowoltaiczne powstały przy 5 stacjach paliw AVIA zarządzanych przez Grupę Unimot. Łącznie moc nowych instalacji na stacjach AVIA, za których montaż odpowiada należąca do Grupy Unimot marka AVIA Solar, przekracza 100 kWp.

Na początku września w nowe instalacje fotowoltaiczne zostały wyposażone stacje paliw AVIA w Zakopanem, Gorzkowie, Puławach, Chełmku i Jastrzębiu Zdroju. Energią ze słońca zasilana jest także stacja AVIA w Gorzowie Wielkopolskim. Wszystkie instalacje zostały zlokalizowane na dachach obiektów, a ilość produkowanej przez nie energii pozwoli na oszczędności sięgające nawet 50 proc. w skali roku.

Robimy wszystko, żeby nasze stacje AVIA były nie tylko przyjazne klientom, ale także środowisku. To dla nas bardzo ważne, żeby wywierać jak najmniejszy wpływ na otoczenie, co wpisuje się w Strategię ESG Grupy Unimot, w ramach której działamy, a także podnosi efektywność kosztową naszych obiektów. Cały czas prowadzimy analizy dotyczące możliwości technicznych montażu instalacji na kolejnych stacjach paliw, ponieważ chcemy, aby jak najwięcej stacji wyposażonych było we własne źródło zielonej energii – mówi Robert Nowek, dyrektor zarządzający siecią AVIA w Polsce i w Ukrainie, Grupa Unimot.

Instalacje fotowoltaiczne są doskonałym rozwiązaniem dla takich obiektów jak stacje paliw. Jako AVIA Solar wyspecjalizowaliśmy się już w ofercie dla przedsiębiorstw i obiektów użyteczności publicznej i widzimy, że nasi klienci coraz chętniej sięgają po rozwiązania wpisujące się w trend ograniczania emisyjności, a jednocześnie pozwalające na uniezależnienie się od rosnących cen energii – mówi Karol Ilba, prezes zarządu Unimot Energia i Gaz, spółki która rozwija markę AVIA Solar.

Sieć stacji AVIA, rozwijana przez Grupę Unimot, liczy 102 obiekty w całej Polsce. Unimot rozwija także współpracę z siecią SPAR, uruchamiając kolejne markety SPAR Express przy stacjach AVIA. Stacje AVIA działają głównie w średnich i małych miastach. AVIA rozszerza swoją działalność również o największe aglomeracje i miejscowości turystyczne – stacje funkcjonują, między innymi, w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Zakopanem.

 

Instalacja PV na stacji AVIA

Polecamy również

30 sklepów SPAR na stacjach paliw AVIA

Aż 30 sklepów SPAR na stacjach paliw AVIA Nowe sklepy w 4 województwach Liczba sklepów...

29 listopada 2022

Zobacz więcej

Wyniki UNIMOT S.A. za III kwartał 2022 r.

UNIMOT S.A., notowany na GPW w Warszawie niezależny importer paliw ciekłych i gazowych,...

16 listopada 2022

Zobacz więcej

Grupa Unimot inwestuje w logistykę kolejową i ustala warunki zakupu udziałów spółki Olavion

Grupa Unimot, multienergetyczna grupa kapitałowa i lider wśród niezależnych importerów paliw w...

14 listopada 2022

Zobacz więcej