UNIMOT członkiem EFET

Data publikacji: 05.12.14

image

Spółka UNIMOT S.A. została przyjęta do struktur EFET – Europejskiej Federacji Handlowców Energią, wspierającej obrót energią w Europie. Członkostwo w tak prestiżowym Stowarzyszeniu zwiększa aktywność Spółki na międzynarodowym rynku energii i otwiera nowe perspektywy działania.

Europejska Federacja Handlowców Energią (European Federation of Energy Traders – EFET) to stowarzyszenie przedsiębiorców energetycznych, działające na rynkach hurtowych energii elektrycznej i gazu. Stowarzyszenie powstało w 1999 r., w odpowiedzi na liberalizację tych rynków w Unii Europejskiej, w celu umożliwienia wymiany informacji pomiędzy uczestnikami rynku energii. Zadaniem EFET jest poprawa funkcjonowania europejskich rynków hurtowych energii i gazu, zwiększenie ich płynności, jak również wsparcie wydajności przedsiębiorców. Stowarzyszenie wprowadza regulacje, które umożliwiają obrót energii elektrycznej i gazu, przy jednoczesnym, swobodnym rozwoju zrzeszonych przedsiębiorstw, oraz minimalizują przeszkody w transakcjach handlowych.

Wśród cech wyróżniających tę organizację można wymienić: całkowitą bezstronność, międzynarodowy i niedochodowy charakter, jawność i równość we wszystkich działaniach, wysoką jakość i wydajność w dostarczaniu pomocy organizacjom zrzeszającym, partnerski charakter dyskusji.

EFET zrzesza obecnie 126 firm członkowskich, z ponad 27 krajów europejskich. Członkami Stowarzyszenia są ważne zagraniczne koncerny m.in.: Gazprom, BP, Shell, Total, Vitol, jak również polskie spółki: PGE, PGNiG, Tauron Polska Energia.

Członkostwo w EFET pozwoli UNIMOT S.A. zwiększyć aktywność na międzynarodowym rynku obrotu gazem i z pewnością przyczyni się do uproszczenia, a co za tym idzie – przyspieszenia niektórych transakcji handlowych.  

Polecamy również

30 sklepów SPAR na stacjach paliw AVIA

Aż 30 sklepów SPAR na stacjach paliw AVIA Nowe sklepy w 4 województwach Liczba sklepów...

29 listopada 2022

Zobacz więcej

Wyniki UNIMOT S.A. za III kwartał 2022 r.

UNIMOT S.A., notowany na GPW w Warszawie niezależny importer paliw ciekłych i gazowych,...

16 listopada 2022

Zobacz więcej

Grupa Unimot inwestuje w logistykę kolejową i ustala warunki zakupu udziałów spółki Olavion

Grupa Unimot, multienergetyczna grupa kapitałowa i lider wśród niezależnych importerów paliw w...

14 listopada 2022

Zobacz więcej