UNIMOT GAZ S.A. partnerem XXIV Forum Ekonomicznego w Krynicy

Data publikacji: 22.08.14

image

2 września w Krynicy-Zdroju rozpocznie się największa konferencja gospodarczo-polityczna w Europie Środkowo-Wschodniej. UNIMOT GAZ S.A. będzie partnerem tego wydarzenia, a przedstawiciel Spółki – Adam Sikorski weźmie udział w jednym z paneli dyskusyjnych.

Tegoroczne, XXIV Forum Ekonomiczne potrwa od 2 do 4 września. Uczestnictwo w wydarzeniu zapowiedzieli czołowi europejscy politycy i intelektualiści. UNIMOT GAZ S.A. po raz pierwszy zaprezentuje się na tej największej konferencji gospodarczej jako partner. W obradach i spotkaniach Forum Ekonomicznego będą uczestniczyli przedstawiciele Spółki: Adam Sikorski, Przewodniczący Rady Nadzorczej, oraz Robert Brzozowski, Project Manager. Adam Sikorski będzie też jednym z panelistów międzynarodowej debaty o wyzwaniach, jakie stoją przed rynkiem gazu. Panel dyskusyjny, pod hasłem „Regionalny rynek gazu – jak sprostać globalnym wyzwaniom?”, odbędzie się 4 września w godzinach 11.50-12.50. Jego uczestnikami będą: Jan Mládek, minister przemysłu i handlu Czech, Jarosław Niewierowicz, minister ds. energii Litwy, Lachezar Matev, ambasador ds. bezpieczeństwa energetycznego Ministerstwa Spraw Zagranicznych Bułgarii, Giovanni Federigo De Santi, dyrektor Instytutu Energii i Transportu Wspólnego Centrum Badawczego Komisji Europejskiej, oraz Thomas B. Murphy, dyrektor Marcellus Center, Pennsylvania State University. Dyskusję poprowadzi Vytautas Nauduzas z departamentu polityki bezpieczeństwa gospodarczego MSZ Litwy. 

Ponadto, w ciągu trzech dni Forum odbędzie się ponad 150 wydarzeń – paneli dyskusyjnych, bloków tematycznych, prezentacji raportów. Mottem tegorocznej edycji Forum jest „Pokryzysowy świat – czas nowych liderów”, dlatego wiele debat będzie poświęcone wyzwaniom, jakie stoją przed współczesną Europą: przyszłości energetyki, polityki klimatycznej UE czy poszukiwaniu nowych źródeł wzrostu gospodarczego.

Forum Ekonomiczne w Krynicy jest największą konferencją gospodarczo-polityczną w Europie Środkowej i Wschodniej. Co roku gromadzi ponad 2500 gości – liderów życia gospodarczego, politycznego i społecznego z blisko 60 krajów Europy, Ameryki, Azji i Afryki. Spotykają się tu prezydenci, szefowie rządów, ministrowie, unijni komisarze, przedstawiciele największych koncernów i ośrodków analitycznych.

Krynickie Forum jest doskonałą okazją do debat i nieformalnych rozmów, podczas których politycy wyznaczają poziom zaufania do swoich krajów, niezbędny środowiskom biznesowym do inwestowania. Jednocześnie przedstawicielom biznesu pozwala na przedstawienie swoich spostrzeżeń i uwag dotyczących polityki gospodarczej prowadzonej przez rządy i instytucje europejskie.

Forum jest organizowane od 1990 r. Jego pomysłodawcą i organizatorem poprzez Fundację Instytut Studiów Wschodnich jest Zygmunt Berdychowski. Od początku istnienia Forum w Krynicy jest porównywane do Światowego Forum Ekonomicznego w szwajcarskim Davos. 

Polecamy również

30 sklepów SPAR na stacjach paliw AVIA

Aż 30 sklepów SPAR na stacjach paliw AVIA Nowe sklepy w 4 województwach Liczba sklepów...

29 listopada 2022

Zobacz więcej

Wyniki UNIMOT S.A. za III kwartał 2022 r.

UNIMOT S.A., notowany na GPW w Warszawie niezależny importer paliw ciekłych i gazowych,...

16 listopada 2022

Zobacz więcej

Grupa Unimot inwestuje w logistykę kolejową i ustala warunki zakupu udziałów spółki Olavion

Grupa Unimot, multienergetyczna grupa kapitałowa i lider wśród niezależnych importerów paliw w...

14 listopada 2022

Zobacz więcej