UNIMOT GAZ ZNÓW ODNOTOWAŁ WZROST SPRZEDAŻY

Data publikacji: 28.03.13

image

Spółka UNIMOT GAZ po raz kolejny zwiększyła swoją sprzedaż. Przychody osiągnięte w marcu były o 15 proc. wyższe niż w lutym. W porównaniu z analogicznym okresem w roku 2012 r. nastąpił znaczny, bo aż 56-procentowy wzrost sprzedaży.

Według wstępnych danych, w marcu Spółka osiągnęła przychody netto ze sprzedaży w wysokości 23,897 mln zł. To o 15 proc. więcej niż w lutym 2013. Zadowalające są też wstępne wyniki sprzedaży kwartalnej. W pierwszym kwartale 2013 r. przychody wyniosły prawie 61,878 mln zł, podczas gdy w analogicznym okresie roku poprzedniego Spółka osiągnęła sprzedaż w wysokości 42,855 mln zł.

 – Wzrost przychodów Spółki wynika głównie z rozwoju sprzedaży hurtowej w zakresie importu bezpośredniego gazu oraz sprzedaży gazu z terminali zewnętrznych – twierdzi Przemysław Podgórski, Członek Zarządu Unimot Gaz S.A. – Warto też podkreślić, że Spółka nieustannie się rozwija, zaspokajając potrzeby odbiorców również w takich segmentach jak autogaz, gaz w butlach i gaz do celów grzewczych. Ponadto wzrasta wolumen sprzedaży zagranicznej, w tym do Czech, Słowacji i Węgier.

 Powyższe dane są szacunkowe, ostateczne wyniki finansowe zostaną opublikowane w raporcie okresowym za pierwszy kwartał 2013 r., który ukaże się w połowie maja br. – dodaje Przemysław Podgórski.

Polecamy również

30 sklepów SPAR na stacjach paliw AVIA

Aż 30 sklepów SPAR na stacjach paliw AVIA Nowe sklepy w 4 województwach Liczba sklepów...

29 listopada 2022

Zobacz więcej

Wyniki UNIMOT S.A. za III kwartał 2022 r.

UNIMOT S.A., notowany na GPW w Warszawie niezależny importer paliw ciekłych i gazowych,...

16 listopada 2022

Zobacz więcej

Grupa Unimot inwestuje w logistykę kolejową i ustala warunki zakupu udziałów spółki Olavion

Grupa Unimot, multienergetyczna grupa kapitałowa i lider wśród niezależnych importerów paliw w...

14 listopada 2022

Zobacz więcej