UNIMOT po raz kolejny nagrodzony za najlepsze relacje inwestorskie

Data publikacji: 22.03.22

image

UNIMOT S.A., największa w Polsce niezależna grupa paliwowo-energetyczna, której akcje wchodzą w skład indeksu sWIG80 na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, zajęła kolejny rok z rzędu I miejsce w prestiżowym rankingu Giełdowa Spółka Roku 2021 r. w kategorii „Relacje z inwestorami”.

Giełdowa Spółka Roku to ranking najlepszych spółek notowanych na GPW w Warszawie. W kategorii „Relacje z inwestorami” oceniana jest jakość informacji i komunikacji z rynkiem, w tym prowadzony dialog z inwestorami instytucjonalnymi oraz indywidualnymi. Spółka zdobyła I miejsce w tej kategorii również w ubiegłorocznej edycji rankingu.

W obszarze relacji inwestorskich zależy nam przede wszystkim na transparentności i otwartości w prowadzonej komunikacji. Staramy się wsłuchiwać w potrzeby inwestorów i na bieżąco na nie reagować. Cieszymy się, że jest to dostrzegane i doceniane. Tym bardziej cieszy nas otrzymanie tego prestiżowego tytułu drugi rok z rzędu. Bardzo dziękujemy organizatorom rankingu i kapitule za przyznaną nagrodę – mówi Adam Sikorski, prezes zarządu Unimot.

Giełdowa Spółka Roku to najstarszy ranking na rynku kapitałowym. Wyboru spółek dokonuje 100 analityków giełdowych, doradców inwestycyjnych i zarządzających, reprezentujących domy i biura maklerskie, fundusze emerytalne i inwestycyjne. Eksperci oceniają spółkę w każdej z pięciu kategorii w 7-punktowej skali. Wynik końcowy jest średnią uzyskanych ocen.

Organizatorem rankingu Giełdowa Spółka Roku jest Bonnier Business Polska Sp. z o.o., wydawca gazety Puls Biznesu.

Polecamy również

30 sklepów SPAR na stacjach paliw AVIA

Aż 30 sklepów SPAR na stacjach paliw AVIA Nowe sklepy w 4 województwach Liczba sklepów...

29 listopada 2022

Zobacz więcej

Wyniki UNIMOT S.A. za III kwartał 2022 r.

UNIMOT S.A., notowany na GPW w Warszawie niezależny importer paliw ciekłych i gazowych,...

16 listopada 2022

Zobacz więcej

Grupa Unimot inwestuje w logistykę kolejową i ustala warunki zakupu udziałów spółki Olavion

Grupa Unimot, multienergetyczna grupa kapitałowa i lider wśród niezależnych importerów paliw w...

14 listopada 2022

Zobacz więcej