UNIMOT S.A. publikuje szacunkowe wyniki za II kwartał 2021 r.

Data publikacji: 05.08.21

image

UNIMOT S.A., notowany na GPW w Warszawie niezależny importer paliw ciekłych i gazowych, opublikował szacunki skonsolidowanych wyników finansowych za II kwartał 2021 r. Według wstępnych danych skonsolidowana EBITDA skorygowana za II kwartał 2021 r. wyniosła  16,6 mln zł.

Zgodnie z szacunkami, skonsolidowane przychody ze sprzedaży Grupy UNIMOT wyniosły w II kwartale 2021 r. 1 685,8 mln zł i były o 72% wyższe niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Skonsolidowana EBITDA skorygowana (o szacunkową wycenę zapasu obowiązkowego, uzasadnione przesunięcia) ukształtowała się na poziomie 16,6 mln zł, co oznacza wypracowanie w pierwszej połowie roku 60% bieżącej prognozy na cały 2021 r.

Jesteśmy zadowoleni z rezultatu osiągniętego w II kwartale br. Cieszą nas sukcesy w naszym głównym biznesie, czyli obszarze oleju napędowego, gdzie osiągnęliśmy wyższe niż w II kwartale ubiegłego roku oraz wyższe od założeń wolumeny i marże. Także sieć detaliczna AVIA z miesiąca na miesiąc notuje lepsze wyniki i pobija rekordy sprzedaży. Wyzwania z kolei pojawiły się przede wszystkim w biznesie biopaliw, fotowoltaice i hurtowym handlu energią – mówi Adam Sikorski, prezes zarządu UNIMOT S.A.

Szacunki dokonane zostały według najlepszej wiedzy Zarządu na dzień ich sporządzania i mogą ulec zmianie. Ostateczne dane zostaną przekazane do wiadomości publicznej w raporcie za II kwartał 2021 r., który zgodnie z przyjętym harmonogramem zostanie opublikowany 24 sierpnia 2021 r.

Polecamy również

30 sklepów SPAR na stacjach paliw AVIA

Aż 30 sklepów SPAR na stacjach paliw AVIA Nowe sklepy w 4 województwach Liczba sklepów...

29 listopada 2022

Zobacz więcej

Wyniki UNIMOT S.A. za III kwartał 2022 r.

UNIMOT S.A., notowany na GPW w Warszawie niezależny importer paliw ciekłych i gazowych,...

16 listopada 2022

Zobacz więcej

Grupa Unimot inwestuje w logistykę kolejową i ustala warunki zakupu udziałów spółki Olavion

Grupa Unimot, multienergetyczna grupa kapitałowa i lider wśród niezależnych importerów paliw w...

14 listopada 2022

Zobacz więcej