UNIMOT wspiera gminę Zawadzkie i rozwija CSR

Data publikacji: 17.12.19

image

Spółka UNIMOT S.A. podpisuje umowę z gminą Zawadzkie (woj. opolskie) na wsparcie finansowe w ramach którego wybuduje nowoczesny plac zabaw oraz doinwestuje dwa kluby sportowe.

 

Dnia 16 grudnia 2019 r. w siedzibie burmistrza gminy Zawadzkie miało miejsce oficjalne podpisanie umowy o współpracy pomiędzy firmą UNIMOT S.A. a gminą, w ramach której w roku 2020 spółka będzie wspierała finansowo gminę w jej inwestycjach przeznaczonych dla mieszkańców. W ramach współpracy UNIMOT przekaże na rzecz gminy kwotę 100 tysięcy złotych, która zostanie spożytkowana na budowę nowoczesnego i bezpiecznego placu zabaw dla dzieci w centrum Zawadzkiego oraz wesprze dwa lokalne kluby rozwijające pasje sportowe wśród młodzieży: Klub Karate NIDAN oraz Autonomiczną Sekcję Piłki Ręcznej .

– Współpraca z Gminą Zawadzie i wsparcie na rzecz jej mieszkańców to doskonały przykład na to, że UNIMOT w swoich działaniach kieruje się społeczną odpowiedzialnością w prowadzeniu biznesu.   – mówi Adam Sikorski, Prezes Zarządu UNIMOT. Pomimo, że jesteśmy spółką, która wypłynęła na szerokie wody krajowego i międzynarodowego rynku, nie zapominamy gdzie zaczynaliśmy i gdzie są nasze korzenie. Dlatego od lat wspieramy lokalne inicjatywy nie tylko w Zawadzkiem, ale również w Częstochowie. – Dodaje Sikorski.

UNIMOT od kilku lat wspiera także edukację wybitnych, młodych Polaków na najlepszych amerykańskich i europejskich uczelniach (takich jak: Harvard, Stanford, Yale, Oxford czy Cambridge). Współpracując z Fundacją IVY Poland, UNIMOT przekazuje studentom  nieoprocentowane pożyczki na pokrycie kosztów studiów. W sumie Grupa UNIMOT w ostatnich latach udzieliła takich pożyczek dla ponad 10 uczestników na kwotę ponad 200 tysięcy zł.

Polecamy również

30 sklepów SPAR na stacjach paliw AVIA

Aż 30 sklepów SPAR na stacjach paliw AVIA Nowe sklepy w 4 województwach Liczba sklepów...

29 listopada 2022

Zobacz więcej

Wyniki UNIMOT S.A. za III kwartał 2022 r.

UNIMOT S.A., notowany na GPW w Warszawie niezależny importer paliw ciekłych i gazowych,...

16 listopada 2022

Zobacz więcej

Grupa Unimot inwestuje w logistykę kolejową i ustala warunki zakupu udziałów spółki Olavion

Grupa Unimot, multienergetyczna grupa kapitałowa i lider wśród niezależnych importerów paliw w...

14 listopada 2022

Zobacz więcej