Unimot wspiera uchodźców z Ukrainy

Data publikacji: 24.08.22

image

Wsparcie finansowe na rzecz transportu uchodźców z Ukrainy do Niemiec, to kolejna forma wsparcia dla walczącej Ukrainy, jakiej udziela Grupa Unimot. Grupa Unimot wspiera Ukrainę głównie w obszarze nieodpłatnych dostaw paliwa, a wartość udzielonej pomocy przekroczyła już 1,5 mln zł.

Tym razem Grupa Unimot zaangażowała się w sfinansowanie także dwóch transportów uchodźców, organizowanych przez niemiecką organizację non-profit Lift Ukraine, która od momentu wybuchu wojny zorganizowała już przy wsparciu firm i instytucji bezpieczny transport dla ponad 900 obywateli Ukrainy (głównie kobiet z dziećmi). Organizacja Lift Ukraine zapewnia także zakwaterowanie w zweryfikowanych, prywatnych domach i docelową pomoc gospodarzy przy rejestracji uchodźców na terytorium Niemiec, dzięki czemu są oni w pełni objęci niemieckim system socjalnym, otrzymują pozwolenie na pracę i mają dostęp do niemieckiego systemu edukacyjnego.

Pierwszy transport sfinansowany przez Grupę Unimot, a jednocześnie dwudziesty zorganizowany przez organizację Lift Ukraine, odbył się 29-30 lipca 2022 r. Kolejny zorganizowany zostanie wczesną jesienią.

Więcej informacji na temat Lift Ukraine: https://www.liftukraine.org/

Polecamy również

30 sklepów SPAR na stacjach paliw AVIA

Aż 30 sklepów SPAR na stacjach paliw AVIA Nowe sklepy w 4 województwach Liczba sklepów...

29 listopada 2022

Zobacz więcej

Wyniki UNIMOT S.A. za III kwartał 2022 r.

UNIMOT S.A., notowany na GPW w Warszawie niezależny importer paliw ciekłych i gazowych,...

16 listopada 2022

Zobacz więcej

Grupa Unimot inwestuje w logistykę kolejową i ustala warunki zakupu udziałów spółki Olavion

Grupa Unimot, multienergetyczna grupa kapitałowa i lider wśród niezależnych importerów paliw w...

14 listopada 2022

Zobacz więcej