UNIMOT S.A. rozpoczyna dystrybucję olejów w Rumunii

Data publikacji: 18.03.21

image

Pomimo pandemii Grupa UNIMOT wdraża nowe projekty i rozszerza swoje działania o kolejny europejski rynek. W ciągu najbliższych tygodni rozpocznie dostarczanie olejów smarowych AVIA do stacji paliw i obsługi pojazdów w Rumunii, jak też firm transportowych.

UNIMOT S.A. poszerza swoje działania i wchodzi z produktami marki AVIA na kolejny rynek. Grupa postanowiła zastosować w Rumunii podobny model biznesowy jaki rozwija od 3 lat na Ukrainie, a więc dystrybucji olejów AVIA.

Rumunia to obiecujący kraj dla działalności naszej grupy. To spory rynek, o dużej konsumpcji wewnętrznej. Wprowadzenie programu odbudowy gospodarki po pandemii i przyznanie funduszy zaowocuje z pewnością dużym odbiciem ekonomicznym. Jak podają źródła otrzyma na ten cel dwukrotnie większy fundusz z UE niż Polska. To co dodatkowo skłoniło nas do ekspansji działań na tym rynku, to mocno rozwijający się przemysł motoryzacyjny, który obecnie jest jednym z najbardziej dochodowych sektorów gospodarki rumuńskiej. Na chwilę obecną wchodzimy z olejami, ale nie wykluczamy rozwoju innych segmentów naszej działalności na tym rynku – mówi Adam Sikorski, Prezes Zarządu UNIMOT S.A.

Firma podpisała strategiczną umowę o współpracy z jednym z czołowych i doświadczonych rumuńskich partnerów z branży motoryzacyjnej.

Grupa UNIMOT współpracuje z renomowanymi europejskimi producentami olejów, dzięki czemu oferowane produkty spełniają najbardziej rygorystyczne wymagania jakościowe oraz cieszą się zaufaniem klientów. Oleje AVIA to bardzo popularne, jedne z najbardziej zaawansowanych technologicznie olejów silnikowych w Europie. Sprzedawane są we wszystkich krajach, gdzie działają spółki wchodzące w skład zrzeszenia AVIA (16 krajów UE). Można je również spotkać w krajach poza Europą, czyli tam, gdzie działa obecnie UNIMOT (np. Chiny).

Dostawa na terytorium Rumunii rozpocznie się w ciągu dwóch – trzech tygodni.

Polecamy również

30 sklepów SPAR na stacjach paliw AVIA

Aż 30 sklepów SPAR na stacjach paliw AVIA Nowe sklepy w 4 województwach Liczba sklepów...

29 listopada 2022

Zobacz więcej

Wyniki UNIMOT S.A. za III kwartał 2022 r.

UNIMOT S.A., notowany na GPW w Warszawie niezależny importer paliw ciekłych i gazowych,...

16 listopada 2022

Zobacz więcej

Grupa Unimot inwestuje w logistykę kolejową i ustala warunki zakupu udziałów spółki Olavion

Grupa Unimot, multienergetyczna grupa kapitałowa i lider wśród niezależnych importerów paliw w...

14 listopada 2022

Zobacz więcej