Były Dyrektor Relacji Inwestorskich na GPW szefem IR w UNIMOT

Data publikacji: 15.05.17

image

Piotr Borowski, były dyrektor działu relacji inwestorskich na GPW, od 15 maja br. pełni funkcję dyrektora ds. relacji inwestorskich oraz fuzji i przejęć w spółce UNIMOT S.A.

Piotr Borowski aktywnie działa na rynku kapitałowym w Polsce od 1990 r. Od 2007 r. był związany z Giełdą Papierów Wartościowych w Warszawie, gdzie przez 9 lat odpowiadał m.in. za relacje inwestorskie i analizy, rozwój sieci biznesowej oraz rozwój rynku. W ramach pełnionych funkcji rozwijał współpracę z giełdami zagranicznymi, budował strategię firmy, pozyskiwał inwestorów, brokerów oraz spółki z Europy Wschodniej i Zachodniej do handlu instrumentami finansowymi na rynkach prowadzonych przez GPW. Wcześniej Piotr Borowski pełnił funkcje menedżerskie w bankach i domach maklerskich (m.in. Kredyt Bank S.A. Warszawa, KBC Bank N.V. Bruksela), gdzie zarządzał działalnością operacyjną i siecią sprzedaży. Ponadto przez 7 lat był członkiem Komitetu Zarządzającego Federacji Giełd Europejskich z siedzibą w Brukseli, a w latach 2010-13 – członkiem Komisji Etyki Izby Domów Maklerskich. Od lutego br. jest audytorem operacyjnym w zakresie „securities services” banków z grupy kapitałowej Citigroup.

– Bardzo się cieszę, że do struktur UNIMOT S.A. dołączył tak znakomity ekspert. Jestem przekonana, że osiągnięcia Pana Piotra w zakresie przejęć i fuzji pozwolą Spółce na realizację alternatywnego celu emisyjnego, związanego z akwizycją podmiotów z branży. Ponadto jego bogate doświadczenie na rynku kapitałowym będzie znakomitym wsparciem naszych działań w dalszym, systematycznym podnoszeniu wartości Spółki na tym rynku – mówi Małgorzata Garncarek, Członek Zarządu UNIMOT S.A.

Nowy Dyrektor będzie odpowiedzialny w UNIMOT S.A. za kształtowanie relacji z inwestorami oraz instytucjami rynku kapitałowego, a przede wszystkim za kierowanie projektami dotyczącymi przejęć i fuzji.

Polecamy również

30 sklepów SPAR na stacjach paliw AVIA

Aż 30 sklepów SPAR na stacjach paliw AVIA Nowe sklepy w 4 województwach Liczba sklepów...

29 listopada 2022

Zobacz więcej

Wyniki UNIMOT S.A. za III kwartał 2022 r.

UNIMOT S.A., notowany na GPW w Warszawie niezależny importer paliw ciekłych i gazowych,...

16 listopada 2022

Zobacz więcej

Grupa Unimot inwestuje w logistykę kolejową i ustala warunki zakupu udziałów spółki Olavion

Grupa Unimot, multienergetyczna grupa kapitałowa i lider wśród niezależnych importerów paliw w...

14 listopada 2022

Zobacz więcej