Dynamiczny wzrost majowych przychodów UNIMOT GAZ

Data publikacji: 29.05.14

image

Koniec miesiąca był bardzo udany dla UNIMOT GAZ S.A. Spółka dokonała jednorazowej transakcji sprzedaży oleju napędowego o wartości ok. 20 mln zł.

W ostatnich dniach maja Spółka UNIMOT GAZ S.A. podpisała umowę na sprzedaż znacznej ilości oleju napędowego. Kontrahent zakupił 7,5 tys. m3 ON, o przybliżonej wartości 20 mln zł. Transakcja ta będzie miała istotny wpływ na wzrost majowych przychodów Spółki.

– To bardzo ważny kontrakt dla naszej Spółki – twierdzi Bogusław Satława, Prezes Zarządu UNIMOT GAZ S.A. – Fakt iż, w ciągu zaledwie dwóch miesięcy od chwili rozpoczęcia działalności w sektorze oleju napędowego Spółce udało się sprzedać jednorazowo tak duży wolumen, uznajemy za prawdziwy sukces. Ten imponujący wynik oraz dotychczasowa łączna sprzedaż oleju napędowego, która przekroczyła 20 tys. m3, z pewnością wpłyną na wzrost przychodów Spółki, jak też na dalszy, dynamiczny rozwój projektu. 

Przypomnijmy, że Spółka uruchomiła hurtową sprzedaż oleju napędowego w drugiej połowie kwietnia br. Początkowo odbiorcy zaopatrywali się w ON z bazy paliwowej OLPP w Dębogórzu, jednak od maja mogą też korzystać z baz zlokalizowanych w Boronowie i Emilianowie.

Spółka planuje stopniowo rozszerzać zakres dystrybucji oleju napędowego i udostępniać go odbiorcom także w innych regionach kraju.

Polecamy również

30 sklepów SPAR na stacjach paliw AVIA

Aż 30 sklepów SPAR na stacjach paliw AVIA Nowe sklepy w 4 województwach Liczba sklepów...

29 listopada 2022

Zobacz więcej

Wyniki UNIMOT S.A. za III kwartał 2022 r.

UNIMOT S.A., notowany na GPW w Warszawie niezależny importer paliw ciekłych i gazowych,...

16 listopada 2022

Zobacz więcej

Grupa Unimot inwestuje w logistykę kolejową i ustala warunki zakupu udziałów spółki Olavion

Grupa Unimot, multienergetyczna grupa kapitałowa i lider wśród niezależnych importerów paliw w...

14 listopada 2022

Zobacz więcej