Koncesja dla UNIMOT GAZ na obrót gazem ziemnym

Data publikacji: 04.06.13

image

Spółka UNIMOT GAZ S.A. uzyskała koncesję URE na prowadzenie działalności w zakresie obrotu paliwami gazowymi (OPG) oraz promesę koncesji na prowadzenie działalności w zakresie obrotu gazem ziemnym (OGZ).

Decyzję o wejściu na rynek handlu gazem ziemnym, w tym LNG, Zarząd UNIMOT GAZ S.A. podjął pod koniec 2012 r. W marcu 2013 r. Spółka złożyła  wniosek do Urzędu Regulacji Energetyki o przyznanie koncesji na obrót gazem ziemnym. W trakcie rozpatrywania wniosku Spółka podejmowała rozmowy z potencjalnymi partnerami i rozpoznawała warunki rynkowe – tak, aby przygotować się do realizacji tych zamierzeń od strony organizacyjnej.

– Uzyskanie koncesji na obrót paliwami gazowymi i promesy koncesji na obrót gazem ziemnym umożliwi Spółce realizowanie strategii związanej z rozwojem działalności w segmencie gazu ziemnego oraz LNG. Przyspieszy też prace nad wdrożeniem  projektu, m.in. poprzez kontynuowanie i finalizację rozmów z partnerami biznesowymi oraz budowanie portfela odbiorców – komentuje Przemysław Podgórski, Członek Zarządu UNIMOT GAZ S.A.

– Wejście na rynek handlu gazem ziemnym, w tym LNG, pozwoli na dynamiczny wzrost obrotów oraz umocnienie pozycji Spółki w branży gazowniczej – dodaje Przemysław Podgórski. – Spółka zamierza wykorzystać nowe możliwości rozwoju, jakie stwarza powolny proces uwalniania rynku gazu ziemnego, którego obrót prowadzony jest w oparciu o sieci przesyłowe.

Koncesja na obrót paliwami gazowymi na potrzeby odbiorców zlokalizowanych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej udzielona została Spółce na okres od 1 czerwca 2013 roku do 31 grudnia 2030 roku. Promesa koncesji na obrót gazem ziemnym z zagranicą ważna jest od 1 czerwca 2013 roku do 1 czerwca 2015 roku.

 

Polecamy również

30 sklepów SPAR na stacjach paliw AVIA

Aż 30 sklepów SPAR na stacjach paliw AVIA Nowe sklepy w 4 województwach Liczba sklepów...

29 listopada 2022

Zobacz więcej

Wyniki UNIMOT S.A. za III kwartał 2022 r.

UNIMOT S.A., notowany na GPW w Warszawie niezależny importer paliw ciekłych i gazowych,...

16 listopada 2022

Zobacz więcej

Grupa Unimot inwestuje w logistykę kolejową i ustala warunki zakupu udziałów spółki Olavion

Grupa Unimot, multienergetyczna grupa kapitałowa i lider wśród niezależnych importerów paliw w...

14 listopada 2022

Zobacz więcej