Koncesja OPZ dla UNIMOT S.A.

Data publikacji: 05.02.15

image

UNIMOT S.A. uzyskał z URE koncesję na obrót paliwami ciekłymi z zagranicą. Spółka znalazła się w wąskim gronie podmiotów posiadających nową koncesję OPZ.

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki udzielił UNIMOT S.A. koncesji na obrót paliwami ciekłymi z zagranicą (OPZ). Dzięki temu Spółka może prowadzić obrót gazem płynnym, olejem napędowym i biopaliwami z zagranicznymi podmiotami. Warunkiem uzyskania koncesji, zgodnie ze znowelizowaną ustawą o zapasach paliw z 21 lipca 2014 r., było złożenie przez Spółkę zabezpieczenia majątkowego w wysokości 10 mln zł na poczet ewentualnych należności związanych z wykonywaną działalnością. Kaucja gwarancyjna zabezpiecza m.in.: opłatę roczną z tytułu posiadania koncesji, opłatę zapasową oraz zobowiązania podatkowe w zakresie VAT i podatku akcyzowego.

– Koncesja OPZ pozwoli Spółce wykorzystać pełnię możliwości, jakie stwarza międzynarodowy rynek paliw ciekłych – twierdzi Przemysław Podgórski, Prezes UNIMOT S.A. – Biorąc pod uwagę dynamiczny rozwój UNIMOT S.A w sektorze oleju napędowego i biopaliw w ciągu ostatniego półrocza, obrót tymi produktami, jak również gazem płynnym jeszcze bardziej umocni pozycję Spółki w tych trzech segmentach i przyczyni się do ekspansji działań na nowe obszary.

Warto przy tej okazji podkreślić, że UNIMOT S.A. znalazł się w gronie 45 podmiotów, które na dzień dzisiejszy złożyły wysokie zabezpieczenie majątkowe i posiadają nową koncesję. Liczymy, że wprowadzone zmiany przyczynią się do ograniczenia szarej  strefy w obrocie paliwami ciekłymi – dodaje Przemysław Podgórski.

Polecamy również

30 sklepów SPAR na stacjach paliw AVIA

Aż 30 sklepów SPAR na stacjach paliw AVIA Nowe sklepy w 4 województwach Liczba sklepów...

29 listopada 2022

Zobacz więcej

Wyniki UNIMOT S.A. za III kwartał 2022 r.

UNIMOT S.A., notowany na GPW w Warszawie niezależny importer paliw ciekłych i gazowych,...

16 listopada 2022

Zobacz więcej

Grupa Unimot inwestuje w logistykę kolejową i ustala warunki zakupu udziałów spółki Olavion

Grupa Unimot, multienergetyczna grupa kapitałowa i lider wśród niezależnych importerów paliw w...

14 listopada 2022

Zobacz więcej