Międzynarodowy ekspert i podwyższenie kapitału na NWZA UNIMOT GAZ

Data publikacji: 20.01.14

image

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy UNIMOT GAZ S.A. podjęło uchwałę o warunkowym podwyższeniu kapitału zakładowego. Powołało też nowego członka Rady Nadzorczej Spółki.

Uchwałą Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy UNIMOT GAZ S.A., które odbyło się 16 stycznia br., kapitał zakładowy Spółki zostanie warunkowo podwyższony do wartości 1 600 tys. zł w drodze emisji akcji serii E, F, G, H. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie podjęło decyzję o emisji warrantów subskrypcyjnych uprawniających do objęcia nowej emisji akcji Spółki, których cena emisyjna wynosi 5,31 zł za akcję.

– W ocenie Zarządu UNIMOT GAZ S.A. cena emisyjna akcji odzwierciedla godziwą wartość Spółki – twierdzi Bogusław Satława, Prezes Zarządu UNIMOT GAZ S.A. – Wysokość ceny emisyjnej uwzględnia m.in. giełdową wycenę akcji, wypłaconą dywidendę, wartość księgową Spółki, jak i jej potencjał rozwojowy. Środki uzyskane z tytułu podwyższonego kapitału umożliwią Spółce realizację strategii rozwoju m.in. w zakresie projektu dotyczącego obrotu gazem ziemnym, w tym LNG.

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy UNIMOT GAZ S.A. dokonało też zmian w składzie Rady Nadzorczej. W miejsce Dariusza Maszczyka powołano Isaaca Queruba – cenionego, międzynarodowego eksperta rynku gazu ziemnego i ropy naftowej.

Isaac Querub jest obywatelem Hiszpanii, absolwentem Universidad Pontificia de Comillas w Madrycie. W latach 1981-2003 był Dyrektorem Generalnym i Członkiem Zarządu Glencore España S.A. – spółki działającej w sektorze ropy naftowej, metali i minerałów w Hiszpanii, na Środkowym Wschodzie i w Afryce. Od 2003 r. jest wspólnikiem Andria Inversiones Inmobiliarias S.A., zajmującej się obrotem nieruchomościami, oraz Incogas S.A., związanej z handlem skroplonym gazem ziemnym. W okresie 2007-13, jako współzałożyciel spółki Moka Consulting S.A., rozwijał strategię ukierunkowaną na kraje afrykańskie, produkujące ciekły gaz ziemny, a w latach 2009-13 był członkiem Komitetu Doradczego portugalskiej firmy Iberiapremium SGPS. Od 2013 r. jest wspólnikiem Consejos y Estrategias Técnicas y Empresariales SL, zajmującej się ogólnym doradztwem biznesowym, oraz członkiem Rady Nadzorczej szwajcarskiej spółki Bluequest Resources AG, związanej z handlem metalami i minerałami.

W latach 1996-2001 Isaac Querub był Przewodniczącym Gminy Żydowskiej w Madrycie, a od roku 2011 pełni funkcję Przewodniczącego Federacji Hiszpańskich Gmin Żydowskich. Jest także Członkiem Rady Nadzorczej Uniwersytetu w Tel Avivie i Prezesem Yad Vashem w Hiszpanii.  W 2007 r. otrzymał  Nagrodę Księcia Asturii, a w 2012 r. został odznaczony marokańskim Orderem Ouissam Alaouite.

Polecamy również

30 sklepów SPAR na stacjach paliw AVIA

Aż 30 sklepów SPAR na stacjach paliw AVIA Nowe sklepy w 4 województwach Liczba sklepów...

29 listopada 2022

Zobacz więcej

Wyniki UNIMOT S.A. za III kwartał 2022 r.

UNIMOT S.A., notowany na GPW w Warszawie niezależny importer paliw ciekłych i gazowych,...

16 listopada 2022

Zobacz więcej

Grupa Unimot inwestuje w logistykę kolejową i ustala warunki zakupu udziałów spółki Olavion

Grupa Unimot, multienergetyczna grupa kapitałowa i lider wśród niezależnych importerów paliw w...

14 listopada 2022

Zobacz więcej