Nowy członek Rady Nadzorczej UNIMOT

Data publikacji: 20.06.17

image

Spółka UNIMOT zyskała wybitnego eksperta z branży petrochemicznej w Radzie Nadzorczej. Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Spółki powołało w skład Rady Nadzorczej Pana Adila A. Al.-Tubayyeb.

Rada Nadzorcza UNIMOT S.A. może się poszczycić obecnością najwyższej klasy specjalisty z branży petrochemicznej. Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Spółki, które odbyło się 20 czerwca br., powołało w skład Rady Nadzorczej Pana Adila A. Al.-Tubayyeb, obywatela Arabii Saudyjskiej.

– Jesteśmy zaszczyceni, że do Rady Nadzorczej UNIMOT dołączył tak wybitny ekspert – komentuje Adam Sikorski, Przewodniczący Rady Nadzorczej UNIMOT S.A. – Pan Adil Al.-Tubayyeb jest międzynarodowym konsultantem rynku petrochemicznego, jego zaangażowanie w prace Rady Nadzorczej Spółki będzie dla nas niezwykle cenne. Liczymy też na jego wsparcie w zakresie rozwoju UNIMOT na rynku paliwowym, zwłaszcza we współpracy z zagranicznymi partnerami.

Adil Al.-Tubayyeb od 1982 r. był związany z Saudi Aramco – saudyjskim koncernem paliwowo-chemicznym, o największej w świecie dziennej produkcji ropy naftowej. W latach 1991-94 kierował oddziałem Saudi Petroleum Limited w Tokyo, a po powrocie został dyrektorem departamentu firmy ds. koordynacji międzynarodowych przedsięwzięć typu joint venture. Następnie, w latach 2000-03 Adil Al.-Tubayyeb był prezesem Saudi Petroleum International Inc w Nowym Jorku, a w 2007 r. objął stanowisko wiceprezesa firmy ds. marketingu i planowania zapasów. W 2008 r. został wiceprezesem RTIRP  – nowego projektu, powstałego po połączeniu Joint Venture Development & Coordination z Marketing & Supply Planning Organization. To wspólne przedsięwzięcie jest jednym z najbardziej ambitnych projektów w historii przemysłu petrochemicznego, mającym na celu zwiększenie zasobów rafineryjnych poprzez ulepszenie produktów o niskiej wartości rafineryjnej.

Polecamy również

30 sklepów SPAR na stacjach paliw AVIA

Aż 30 sklepów SPAR na stacjach paliw AVIA Nowe sklepy w 4 województwach Liczba sklepów...

29 listopada 2022

Zobacz więcej

Wyniki UNIMOT S.A. za III kwartał 2022 r.

UNIMOT S.A., notowany na GPW w Warszawie niezależny importer paliw ciekłych i gazowych,...

16 listopada 2022

Zobacz więcej

Grupa Unimot inwestuje w logistykę kolejową i ustala warunki zakupu udziałów spółki Olavion

Grupa Unimot, multienergetyczna grupa kapitałowa i lider wśród niezależnych importerów paliw w...

14 listopada 2022

Zobacz więcej