Pierwsza stacja paliw AVIA w Polsce już otwarta

Data publikacji: 05.06.17

image

5 czerwca 2017 roku została otwarta pierwsza w Polsce stacja paliw pod marką AVIA. To początek realizacji umowy między UNIMOT S.A. a AVIA International, na mocy której UNIMOT zbuduje w Polsce sieć stacji AVIA.

Pierwsza stacja pod marką AVIA rozpoczęła sprzedaż paliw w Łomży (woj. podlaskie). GK UNIMOT, która ma prawo do posługiwania się marką AVIA w Polsce zaplanowała do 2020 roku około 100 stacji AVIA. To kolejny, po uruchomieniu aplikacji Tankuj24 (aplikacja służy do zakupu paliwa on-line) krok polskiej spółki w kierunku detalicznej sprzedaży paliw. Otwarta w Łomży stacja jest pierwszą zrealizowaną inwestycją w stacje franczyzowe. UNIMOT zamierza zrzeszać niezależnych właścicieli stacji paliw pod wspólna marką AVIA.

 „Dla nas to bardzo ważny moment w dwóch aspektach: otwieramy tradycyjny kanał sprzedaży detalicznej paliw, pokazując naszym inwestorom, że dobrze zarządzamy ich kapitałem i realizujemy cele, które zadeklarowaliśmy przy wejściu na GPW. Nie ukrywam też, że dla całej spółki to chwila dość emocjonalna – mówi Robert Brzozowski, Prezes Zarządu UNIMOT S.A. „Od momentu podpisania umowy z AVIA International, pod koniec zeszłego roku, rozpoczęliśmy intensywne prace nad pozyskiwaniem partnerów do budowy sieci stacji paliw AVIA. W tym momencie mamy podpisanych 5 umów, które są w realizacji, w kilkunastu innych lokalizacjach prowadzimy negocjacje. Do końca roku planujemy otworzyć ok. 15 stacji paliw AVIA.”

UNIMOT zamierza przeznaczyć na budowę sieci stacji paliw AVIA na podstawie umów franczyzowych typu master franchising kwotę 23 mln złotych (inwestycja będzie sfinansowana ze środków pozyskanych od inwestorów w wyniku publicznej emisji akcji serii J w lutym 2017r.

Polecamy również

30 sklepów SPAR na stacjach paliw AVIA

Aż 30 sklepów SPAR na stacjach paliw AVIA Nowe sklepy w 4 województwach Liczba sklepów...

29 listopada 2022

Zobacz więcej

Wyniki UNIMOT S.A. za III kwartał 2022 r.

UNIMOT S.A., notowany na GPW w Warszawie niezależny importer paliw ciekłych i gazowych,...

16 listopada 2022

Zobacz więcej

Grupa Unimot inwestuje w logistykę kolejową i ustala warunki zakupu udziałów spółki Olavion

Grupa Unimot, multienergetyczna grupa kapitałowa i lider wśród niezależnych importerów paliw w...

14 listopada 2022

Zobacz więcej