Strażacy szkolili się w rozlewni UNIMOT GAZ

Data publikacji: 28.03.13

image

28 marca na terenie rozlewni gazu Unimot Gaz w Zawadzkiem odbyło się szkolenie strażaków jednostek ochrony przeciwpożarowej. Grupa 27 przedstawicieli Państwowej Straży Pożarnej z województwa opolskiego poznała m.in. zasady bezpieczeństwa przeciwpożarowego budynków oraz składowania materiałów niebezpiecznych.

Zajęcia zostały zrealizowane przez Ośrodek Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu, w ramach programu kształcenia w zawodzie strażaka. Szkolenie przeprowadził kierownik rozlewni gazu Unimot Gaz Czesław Florecki.

– Dzisiejsze zajęcia dydaktyczne na terenie rozlewni mają charakter teoretyczny i odbywają się w ramach szkolenia uzupełniającego – wyjaśnił opiekun grupy mł. kpt. Krzysztof Płatek. – Celem takiego szkolenia jest przygotowanie słuchaczy do wykonywania zawodu strażaka na stanowiskach prac przewidzianych dla podoficerów Państwowej Straży Pożarnej oraz na stanowiskach równorzędnych w jednostkach ochrony przeciwpożarowej. Wykłady obejmują dwa przedmioty: zagrożenia pożarowe i wybuchowe oraz bezpieczeństwo pożarowe budynków.

Strażacy mieli okazję zapoznać się z zasadami gromadzenia i magazynowania gazu, przyjrzeć się zainstalowanym systemom gaśniczym oraz aparaturze kontrolno-pomiarowej. Poznali też szczegóły procesu napełniania i rozładunku butli gazowych, zasady ich bezpiecznego użytkowania oraz postępowania w sytuacjach awaryjnych. Szczególne zainteresowanie uczestników wzbudziła rozbudowana instalacja zraszająca, służąca do schładzania dwóch potężnych zbiorników z gazem, oraz nowoczesny system stałego badania stężeń gazu.

Czesław Florecki edukował też strażaków w zakresie obsługi zastępczych źródeł zasilania na trenie rozlewni oraz odpowiadał na szereg pytań związanych z jakością gazu i sposobami jego wykorzystywania.

Zwieńczeniem kilkugodzinnych zajęć w plenerze był gorący posiłek w stołówce firmy.

Polecamy również

30 sklepów SPAR na stacjach paliw AVIA

Aż 30 sklepów SPAR na stacjach paliw AVIA Nowe sklepy w 4 województwach Liczba sklepów...

29 listopada 2022

Zobacz więcej

Wyniki UNIMOT S.A. za III kwartał 2022 r.

UNIMOT S.A., notowany na GPW w Warszawie niezależny importer paliw ciekłych i gazowych,...

16 listopada 2022

Zobacz więcej

Grupa Unimot inwestuje w logistykę kolejową i ustala warunki zakupu udziałów spółki Olavion

Grupa Unimot, multienergetyczna grupa kapitałowa i lider wśród niezależnych importerów paliw w...

14 listopada 2022

Zobacz więcej