Świetne wyniki UNIMOT GAZ za II kwartał

Data publikacji: 08.08.14

image

Drugi kwartał okazał się bardzo korzystny dla UNIMOT GAZ S.A. Spółka nie tylko znacząco poprawiła wyniki z poprzedniego kwartału, ale w porównaniu z rokiem 2013 zanotowała prawie dwukrotny wzrost przychodów.

W drugim kwartale 2014 r. UNIMOT GAZ S.A. osiągnął przychody ze sprzedaży na poziomie 176 643,1 tys. zł., zamykając ten okres zyskiem netto 1 848,4 tys. zł. Biorąc pod uwagę całe pierwsze półrocze, zysk netto Spółki przekroczył 2 mln zł i jest o 94,7% wyższy niż w analogicznym okresie 2013 r.

– Tak wyraźna poprawa wyników finansowych Spółki związania jest głównie z naszym intensywnym wejściem na rynek hurtowej sprzedaży oleju napędowego – komentuje Bogusław Satława, Prezes Zarządu UNIMOT GAZ S.A. – Wieloletnie doświadczenie Grupy UNIMOT w międzynarodowym obrocie produktami petrochemicznymi pozwoliło nam trafnie ocenić potrzeby rynku i w odpowiednim momencie poszerzyć ofertę o ten rodzaj paliwa. Za spory sukces należy też uznać fakt, że po zaledwie 3 miesiącach działalności w tym obszarze w gronie odbiorców Spółki znalazły się renomowane podmioty z branży.

Na dobre wyniki Spółki miała również wpływ hurtowa sprzedaż gazu oraz biopaliw. Należy przy tym zauważyć, że mimo czynników makroekonomicznych związanych z napięciami geopolitycznymi w Europie Wschodniej, które wpłynęły na globalny spadek sprzedaży gazu LPG, zwiększony popyt pozwolił Spółce utrzymać dobry poziom marż.

W omawianym okresie UNIMOT GAZ S.A. skupił się także na rozwoju projektów w segmencie gazu ziemnego. Spółka została współwłaścicielem skraplarni gazu ziemnego, a poprzez spółki zależne dokonała również akwizycji sieci gazowej. Ważnym krokiem w kierunku pełnoprawnego uczestnictwa Spółki w liberalizującym się rynku gazu ziemnego w Polsce było też zatwierdzenie przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki taryfy na obrót gazem ziemnym.

Osiągnięte w drugim kwartale wyniki potwierdzają słuszność realizowanych przez Spółkę działań i znacznie przybliżają nas do wyników prognozowanych na ten rok – dodaje Prezes Satława. 

Polecamy również

30 sklepów SPAR na stacjach paliw AVIA

Aż 30 sklepów SPAR na stacjach paliw AVIA Nowe sklepy w 4 województwach Liczba sklepów...

29 listopada 2022

Zobacz więcej

Wyniki UNIMOT S.A. za III kwartał 2022 r.

UNIMOT S.A., notowany na GPW w Warszawie niezależny importer paliw ciekłych i gazowych,...

16 listopada 2022

Zobacz więcej

Grupa Unimot inwestuje w logistykę kolejową i ustala warunki zakupu udziałów spółki Olavion

Grupa Unimot, multienergetyczna grupa kapitałowa i lider wśród niezależnych importerów paliw w...

14 listopada 2022

Zobacz więcej