UNIMOT dostawcą paliwa gazowego dla lotniska

Data publikacji: 09.01.15

image

UNIMOT S.A. został wyłącznym dostawcą gazu ziemnego do Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach. Oferta Spółki okazała się najkorzystniejsza w przetargu na dostawę tego paliwa.

Od początku roku 2015 UNIMOT S.A. dostarcza gaz ziemny do Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach. Spółka zaoferowała najbardziej konkurencyjną cenę w publicznym przetargu na dostawę paliwa gazowego dla GTL (Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze), które prowadzi nadzór nad utrzymaniem i rozwojem infrastruktury na lotnisku w Pyrzowicach.

W ciągu bieżącego roku, w ramach umowy kompleksowej, UNIMOT S.A. dostarczy na lotnisko w Pyrzowicach ok. 8,1 mln kWh paliwa gazowego. Spółka zapewnia także transport i odpowiada za ciągłość dostaw gazu ziemnego – tłumaczy Grzegorz Domański, dyrektor ds. gazu ziemnego UNIMOT S.A. – Staramy się intensywnie uczestniczyć w procesie zmian na rynku obrotu gazem ziemnym. Znamy potrzeby tego rynku, posiadamy wykwalifikowaną kadrę specjalistów, co pomaga nam przygotowywać konkurencyjne oferty i zapewniać naszym klientom najwyższą jakość usług. Owocuje to kolejnymi, sfinalizowanymi transakcjami, do których należy m.in. wygrany właśnie przetarg.  

Przypomnijmy, że pierwszą taryfę UNIMOT S.A. na obrót gazem ziemnym prezes URE zatwierdził w maju 2014 r. Od tej chwili Spółka ma możliwość pozyskiwania klientów i sprzedaży gazu wysokometanowego.

Ponadto od września 2014 r. UNIMOT S.A. bezpośrednio uczestniczy w hurtowym obrocie gazu ziemnego, realizując transakcje handlowe za pośrednictwem TGE (Towarowa Giełda Energii). Dzięki temu Spółka bierze udział w aktywnej grze rynkowej.   

 

Polecamy również

30 sklepów SPAR na stacjach paliw AVIA

Aż 30 sklepów SPAR na stacjach paliw AVIA Nowe sklepy w 4 województwach Liczba sklepów...

29 listopada 2022

Zobacz więcej

Wyniki UNIMOT S.A. za III kwartał 2022 r.

UNIMOT S.A., notowany na GPW w Warszawie niezależny importer paliw ciekłych i gazowych,...

16 listopada 2022

Zobacz więcej

Grupa Unimot inwestuje w logistykę kolejową i ustala warunki zakupu udziałów spółki Olavion

Grupa Unimot, multienergetyczna grupa kapitałowa i lider wśród niezależnych importerów paliw w...

14 listopada 2022

Zobacz więcej