UNIMOT finansuje edukację najzdolniejszych Polaków

Data publikacji: 07.04.16

image

UNIMOT S.A. wesprze edukację najzdolniejszych polskich studentów na zagranicznych uczelniach.  Na podstawie porozumienia zawartego z Fundacją Ivy Poland, Spółka sfinansuje studia wybranych podopiecznych.

Spółka UNIMOT dołączyła do grona firm aktywnie wspierających edukację polskiej młodzieży za granicą. W ramach współpracy z Fundacją Ivy Poland, Spółka uczestniczy w programie pożyczkowym umożliwiającym studentom kształcenie się na najlepszych uczelniach świata. Wybrani kandydaci Fundacji Ivy Poland otrzymają od Spółki nieoprocentowaną pożyczkę, która zostanie przeznaczona m.in. na pokrycie kosztów czesnego i wydatków związanych z pobytem w miejscu odbywania studiów.

 „Nasza Spółka posiada duże doświadczenie oraz kompetencje w tworzeniu i zarządzaniu kadrami. Wychodzimy z założenia, że kluczowym zadaniem dla rozwoju polskich przedsiębiorstw jest pozyskiwanie młodych, wysoko wykwalifikowanych kadr. Wspierając kształcenie studentów na najlepszych zagranicznych uniwersytetach wierzymy, że w przyszłości wzmocnią oni sektor publiczny i prywatny w naszym kraju, co zaowocuje pozytywnymi zmianami w polskiej gospodarce” – twierdzi Małgorzata Garncarek, Członek Zarządu i Dyrektor Finansowy UNIMOT S.A.

Założona w 2013 r. Fundacja Ivy Poland promuje i wspiera edukację Polaków na najlepszych amerykańskich i europejskich uniwersytetach, takich jak: Harvard, Stanford, Yale, Oxford czy Cambridge. Fundacja zachęca młodzież do studiowania na zagranicznych uczelniach, a następnie umożliwia finansowanie studentom, którzy zostali przyjęci na wybrane programy (m. in. MBA, LLM, MPP, MPA czy wymiany naukowe) i którzy planują powrócić do Polski po zakończeniu edukacji. W ramach działalności Fundacji, studenci otrzymują też pomoc w przygotowaniu do pracy w spółkach i instytucjach.

„Bardzo się cieszę, że UNIMOT S.A. chce pomagać najambitniejszym Polakom, którzy nie mogą zdobyć funduszy na naukę w najlepszych uczelniach świata – komentuje Krzysztof Daniewski, Prezes Zarządu Fundacji Ivy Poland. – Serdecznie dziękuję Zarządowi Spółki za dalekowzroczność i patriotyczną postawę. Mam nadzieję, że nasza współpraca zachęci inne firmy do wspierania edukacyjnych ambicji młodych Polaków”.

 

Polecamy również

30 sklepów SPAR na stacjach paliw AVIA

Aż 30 sklepów SPAR na stacjach paliw AVIA Nowe sklepy w 4 województwach Liczba sklepów...

29 listopada 2022

Zobacz więcej

Wyniki UNIMOT S.A. za III kwartał 2022 r.

UNIMOT S.A., notowany na GPW w Warszawie niezależny importer paliw ciekłych i gazowych,...

16 listopada 2022

Zobacz więcej

Grupa Unimot inwestuje w logistykę kolejową i ustala warunki zakupu udziałów spółki Olavion

Grupa Unimot, multienergetyczna grupa kapitałowa i lider wśród niezależnych importerów paliw w...

14 listopada 2022

Zobacz więcej