UNIMOT GAZ importerem LNG

Data publikacji: 28.04.14

image

UNIMOT GAZ S.A. zrealizował transakcję importu skroplonego gazu ziemnego. To kolejny krok w kierunku pełnego uczestnictwa Spółki w segmencie gazu ziemnego.

W połowie kwietnia UNIMOT GAZ S.A. przeprowadził transakcję w zakresie importu skroplonego gazu ziemnego. Zakupiony w Rosji LNG Spółka dostarczyła do instalacji regazyfikacyjnej na terenie województwa wielkopolskiego. 

Uruchomienie importu LNG stanowi kolejny etap realizacji strategii Spółki, która zakłada osiągnięcie znaczącej pozycji w obrocie gazem ziemnym – twierdzi Przemysław Podgórski, Członek Zarządu UNIMOT GAZ S.A. – Dzięki tej transakcji Spółka nabyła kolejne, praktyczne doświadczenie w działalności w tym sektorze. Jako nowy importer LNG, UNIMOT GAZ S.A. przyczynia się też do dywersyfikacji źródeł zaopatrzenia na krajowym rynku.

Obecnie UNIMOT GAZ S.A. inwestuje w budowę własnej instalacji, składającej się z sieci gazowej oraz stacji regazyfikacyjnej LNG, zlokalizowanej w województwie podlaskim. Potencjalnymi odbiorcami regazyfikowanego skroplonego gazu ziemnego mogą być zarówno średnie i duże przedsiębiorstwa, które wykorzystują ten nośnik energii do celów technologicznych, jak również odbiorcy indywidualni, którzy nie mają dostępu do systemu przesyłowego gazu ziemnego.

 

Polecamy również

30 sklepów SPAR na stacjach paliw AVIA

Aż 30 sklepów SPAR na stacjach paliw AVIA Nowe sklepy w 4 województwach Liczba sklepów...

29 listopada 2022

Zobacz więcej

Wyniki UNIMOT S.A. za III kwartał 2022 r.

UNIMOT S.A., notowany na GPW w Warszawie niezależny importer paliw ciekłych i gazowych,...

16 listopada 2022

Zobacz więcej

Grupa Unimot inwestuje w logistykę kolejową i ustala warunki zakupu udziałów spółki Olavion

Grupa Unimot, multienergetyczna grupa kapitałowa i lider wśród niezależnych importerów paliw w...

14 listopada 2022

Zobacz więcej