UNIMOT GAZ przejmie duży sektor paliwowy

Data publikacji: 09.09.14

image

Spółka UNIMOT GAZ S.A. zamierza przejąć znaczną część przedsiębiorstwa prowadzącego hurtową sprzedaż paliw. Od początku września trwają intensywne działania w tym kierunku.

Działalność UNIMOT GAZ S.A. w zakresie oleju napędowego zostanie wkrótce znacząco rozszerzona. Spółka przygotowuje się do przejęcia rentownej części przedsiębiorstwa, które od ponad 20 lat zajmuje się hurtową sprzedażą paliw płynnych.

Omawiana część przedsiębiorstwa jest własnością głównego udziałowca Spółki – Unimot Express Sp. z o.o., specjalizującego się w krajowym i międzynarodowym obrocie produktami petrochemicznymi. Nabywany sektor paliwowy, którego działalność jest zlokalizowana głównie na terenie południowej Polski, generuje ok. 70% przychodów firmy.

Zarząd UNIMOT GAZ S.A. podjął decyzję o nabyciu tej części przedsiębiorstwa, ponieważ znacząco zwiększy to zakres i możliwości działań Spółki w sektorze oleju napędowego, którego sprzedaż rozpoczęliśmy w drugim kwartale br.  – wyjaśnia Przemysław Podgórski, Prezes Zarządu UNIMOT GAZ S.A. – Istotną korzyścią wynikającą z tej transakcji będzie pozyskanie rentownej ZCP, o realizowanych rocznych przychodach na poziomie 127 mln i wyniku 1,3 mln. Warto jednak podkreślić, że nabywany sektor należy do spółki działającej w ramach jednej Grupy Kapitałowej, co znaczenie zwiększa bezpieczeństwo transakcji i przyniesie Spółce liczne korzyści biznesowe.

Dzięki planowanej transakcji UNIMOT GAZ S.A. poszerzy zasięg działalności w sektorze oleju napędowego o południowe regiony kraju. Spółka zyska też poważną bazę klientów i partnerów biznesowych, z długoletnią historią współpracy, intensyfikując realizowaną już sprzedaż paliw z wykorzystaniem bazy OLPP w Boronowie. Z kolei kadra pracownicza Spółki zostanie zasilona o wysokiej klasy specjalistów, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie w branży paliwowej.

Obecnie Zarząd Spółki prowadzi intensywne działania, zmierzające do ustalenia ostatecznych warunków transakcji. 

Polecamy również

30 sklepów SPAR na stacjach paliw AVIA

Aż 30 sklepów SPAR na stacjach paliw AVIA Nowe sklepy w 4 województwach Liczba sklepów...

29 listopada 2022

Zobacz więcej

Wyniki UNIMOT S.A. za III kwartał 2022 r.

UNIMOT S.A., notowany na GPW w Warszawie niezależny importer paliw ciekłych i gazowych,...

16 listopada 2022

Zobacz więcej

Grupa Unimot inwestuje w logistykę kolejową i ustala warunki zakupu udziałów spółki Olavion

Grupa Unimot, multienergetyczna grupa kapitałowa i lider wśród niezależnych importerów paliw w...

14 listopada 2022

Zobacz więcej