UNIMOT GAZ zawarł istotną umowę

Data publikacji: 20.02.14

image

Zarząd UNIMOT GAZ S.A. podpisał ważną umowę o współpracę w zakresie nabywania biopaliw. Dzięki temu Spółka zagwarantowała sobie stały dostęp do tego surowca.

Umowa o współpracę została zawarta z jednym z największych polskich producentów paliw. Określono w niej m.in. warunki zakupu przez Spółkę biopaliw ciekłych. Obie strony ustaliły też miesięczne wolumeny zakupów realizowanych przez UNIMOT GAZ S.A. oraz sposób kalkulacji ceny w oparciu o notowania rynkowe.

– Podpisana w ostatnich dniach umowa z jednym z największych producentów paliw w Polsce ma dla naszej Spółki istotne znaczenie – komentuje Przemysław Podgórski, Członek Zarządu UNIMOT GAZ S.A. – Gwarantuje ona Spółce stałe, wiarygodne źródło pozyskiwania biopaliwa oraz wpływa na dywersyfikację źródeł przychodów Spółki.

Umowa obowiązuje od 1 stycznia 2014 do 31 grudnia 2014 r.

Przypomnijmy, że UNIMOT GAZ S.A. ma w ofercie biopaliwa, które są surowcem odnawialnym, produkowanym z olejów roślinnych. Produkt jest przeznaczony dla pojazdów z silnikiem diesla i może być stosowany jako samoistne paliwo lub jako biokomponent w oleju napędowym. Paliwo to ulega biodegradacji dwa razy szybciej niż ropopochodny olej napędowy i jest całkowicie bezpieczne w transporcie i magazynowaniu.

Polecamy również

30 sklepów SPAR na stacjach paliw AVIA

Aż 30 sklepów SPAR na stacjach paliw AVIA Nowe sklepy w 4 województwach Liczba sklepów...

29 listopada 2022

Zobacz więcej

Wyniki UNIMOT S.A. za III kwartał 2022 r.

UNIMOT S.A., notowany na GPW w Warszawie niezależny importer paliw ciekłych i gazowych,...

16 listopada 2022

Zobacz więcej

Grupa Unimot inwestuje w logistykę kolejową i ustala warunki zakupu udziałów spółki Olavion

Grupa Unimot, multienergetyczna grupa kapitałowa i lider wśród niezależnych importerów paliw w...

14 listopada 2022

Zobacz więcej