UNIMOT powiększa majątek i podwyższa kapitał

Data publikacji: 14.10.14

image

UNIMOT S.A. przejął znaczną część przedsiębiorstwa zajmującego się obrotem produktami petrochemicznymi. Nabyty sektor paliwowy generuje roczne przychody na poziomie 127 mln zł.

Zgodnie z zapowiedzią, Spółka UNIMOT S.A. sfinalizowała transakcję przejęcia rentownej części przedsiębiorstwa Unimot Express. Dzięki temu powiększono majątek Spółki, a jej oferta została wzbogacona o duży sektor paliwowy, działający głównie w południowych regionach Polski, którego wartość wyceniono na ponad 14 mln zł. W związku z transakcją zasilono też kadrę pracowniczą UNIMOT S.A. o wysokiej klasy specjalistów, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie w międzynarodowym handlu paliwami.

– Przejęcie zorganizowanej części przedsiębiorstwa z pewnością zwiększy możliwości działania Spółki na rynku oleju napędowego, którego sprzedaż uruchomiliśmy w drugim kwartale br. – twierdzi Przemysław Podgórski, Prezes UNIMOT S.A. – Generowane przez ten sektor roczne przychody na poziomie 127 mln zł, jak również znaczny portfel klientów o długoletniej historii współpracy pozwolą zintensyfikować działalność Spółki w sektorze ON, szczególnie w południowych regionach Polski.

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy UNIMOT S.A., które odbyło się 7 października br., podjęło też uchwałę o podwyższeniu kapitału zakładowego Spółki. Kapitał zakładowy zostanie podwyższony do kwoty 4 231 797,00 zł w drodze emisji akcji imiennych serii I, które zostaną w całości pokryte przez przeniesienie własności zorganizowanej części przedsiębiorstwa Unimot Express.

Warto też zaznaczyć, że w ostatnim okresie UNIMOT S.A. osiąga dobre wyniki sprzedażowe, na co bezpośredni wpływ ma właśnie sprzedaż oleju napędowego i biopaliw. Przychody Spółki we wrześniu były o ponad 31% wyższe niż w sierpniu i aż czterokrotnie wyższe w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego. Na wzrost obrotów wpłynęły też pierwsze transakcje handlu gazem ziemnym, które Spółka rozpoczęła za pośrednictwem Towarowej Giełdy Energii.

Polecamy również

30 sklepów SPAR na stacjach paliw AVIA

Aż 30 sklepów SPAR na stacjach paliw AVIA Nowe sklepy w 4 województwach Liczba sklepów...

29 listopada 2022

Zobacz więcej

Wyniki UNIMOT S.A. za III kwartał 2022 r.

UNIMOT S.A., notowany na GPW w Warszawie niezależny importer paliw ciekłych i gazowych,...

16 listopada 2022

Zobacz więcej

Grupa Unimot inwestuje w logistykę kolejową i ustala warunki zakupu udziałów spółki Olavion

Grupa Unimot, multienergetyczna grupa kapitałowa i lider wśród niezależnych importerów paliw w...

14 listopada 2022

Zobacz więcej