UNIMOT S.A. przejmuje kolejną spółkę handlującą energią elektryczną

Data publikacji: 24.05.16

image

UNIMOT S.A., niezależny dystrybutor paliw płynnych i gazowych, podpisał umowę w sprawie kupna 100 proc. udziałów w firmie Tradea Sp. z o.o., specjalizującej się w handlu energią elektryczną.

Przejęcie firmy Tradea jest kolejnym krokiem w rozwoju działalności UNIMOT w obszarze handlu energią elektryczną, stanowiącej nowy element multienergetycznej oferty Grupy.

Przejęcie spółki Tradea doskonale wpisuje się w wizję rozwoju UNIMOT S.A., która między innymi zakłada zwiększającą się obecność naszej spółki na rynku energii elektrycznej” – mówi Robert Brzozowski, Prezes Zarządu UNIMOT S.A. „W grudniu zeszłego roku dokonaliśmy akwizycji spółki EnergoGas, która już rozpoczęła sprzedaż energii elektrycznej do klienta indywidualnego. Teraz, w ramach uzupełnienia naszej oferty, zainwestowaliśmy w spółkę Tradea, która sprzedaje energię elektryczną zarówno do klienta biznesowego, jak i indywidualnego oraz zawiera transakcje na rynku hurtowym głównie za pośrednictwem platform giełdowych i brokerskich” – dodaje Prezes Brzozowski.

Tradea Sp. z o.o. powstała w 2010 r. Spółka  posiada koncesję na obrót energią elektryczną (OEE). Działalność firmy skupia się na trzech obszarach: hurtowym handlu energią, sprzedaży energii elektrycznej do odbiorców końcowych oraz świadczeniu dodatkowych usług dla rynku energii. W 2015 r. sprzedaż energii przez spółkę Tradea sięgnęła 123 GWh.

Zobacz też komentarz wideo Prezesa Roberta Brzozowskiego.

Polecamy również

30 sklepów SPAR na stacjach paliw AVIA

Aż 30 sklepów SPAR na stacjach paliw AVIA Nowe sklepy w 4 województwach Liczba sklepów...

29 listopada 2022

Zobacz więcej

Wyniki UNIMOT S.A. za III kwartał 2022 r.

UNIMOT S.A., notowany na GPW w Warszawie niezależny importer paliw ciekłych i gazowych,...

16 listopada 2022

Zobacz więcej

Grupa Unimot inwestuje w logistykę kolejową i ustala warunki zakupu udziałów spółki Olavion

Grupa Unimot, multienergetyczna grupa kapitałowa i lider wśród niezależnych importerów paliw w...

14 listopada 2022

Zobacz więcej