UNIMOT ustalił cenę emisyjną na 45 zł, ruszają zapisy na akcje w ofercie publicznej

Data publikacji: 10.02.17

image

Zapisy na akcje UNIMOT w ofercie publicznej będzie można składać po cenie wynoszącej 45 zł. W ofercie jest 2,2 mln nowych akcji. Zapisy na akcje ruszają w piątek 10 lutego i dla inwestorów indywidualnych potrwają do 21 lutego

W ramach trwającej oferty publicznej akcji spółka UNIMOT S.A. stojącej na czele multienergetycznej Grupy, oferuje 2,2 mln akcji nowej emisji. Zapisy dla inwestorów indywidualnych ruszają 10 lutego i potrwają do 21 lutego. Dla tej grupy inwestorów wg prospektu przewidziano 20% akcji oferowanych. Instytucje będą mogły zapisywać się na akcje UNIMOT również od 10 lutego, przy czym zapisy zakończą się 22 lutego. Harmonogram oferty publicznej zakłada, że akcje zostaną przydzielone inwestorom 23 lutego.

– Środki pozyskane z emisji akcji przeznaczone mają być na zwiększenie skali działalności Grupy i posłużą realizacji trzech głównych celów: rozwoju aplikacji tankuj24 do sprzedaży paliw on-line, rozwoju w Polsce sieci stacji paliw AVIA, a także do zwiększenia kapitału obrotowego wykorzystywanego w obrocie paliwami – mówi Robert Brzozowski, Prezes UNIMOT S.A.

Celem UNIMOT jest wprowadzenie akcji Spółki do obrotu na rynku regulowanym GPW i tym samym przeniesienie notowań z NewConnect na rynek GPW. Intencją Spółki jest aby akcje notowane na NewConnect oraz PDA nowej emisji zadebiutowały na rynku GPW niezwłocznie po dokonaniu przydziału akcji oferowanych w Publicznej Ofercie.

Zapisy na akcje UNIMOT składać będzie można w biurach 5 domów maklerskich: DM BOŚ, BM Alior Bank, DM PKO BP, DM mBanku, DM Millennium, także za pomocą elektronicznych kanałów dostępu. Zapis składany przez inwestora indywidualnego musi opiewać na co najmniej 50 akcji i nie więcej niż 200.000 akcji. Dopuszczalne jest składanie wielokrotnych zapisów w transzy inwestorów indywidualnych.

Funkcję oferującego pełni Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. Doradcą prawnym Spółki w związku z Ofertą jest Kancelaria CSW Więckowska i Partnerzy.

Przewidywany harmonogram publicznej oferty akcji UNIMOT S.A.

12.01 2017 r. Rozpoczęcie oferty publicznej z chwilą publikacji prospektu emisyjnego
najpóźniej do godz. 8.00 w dniu 8 lutego 2017 r Podanie do publicznej wiadomości Przedziału Cenowego/Ceny Maksymalnej
8-9 lutego 2017 r. (Deklaracje zainteresowania będą przyjmowane do godz. 14.00) Budowa księgi popytu dla inwestorów w Transzy Inwestorów Instytucjonalnych
najpóźniej do godz. 8.00 w dniu 10 lutego 2017 r. Podanie do publicznej wiadomości Ceny Emisyjnej oraz ostatecznej liczby Akcji serii J oferowanych w Ofercie Publicznej, w tym w poszczególnych transzach
od 10 do 21 lutego 2017 r. Zapisy Inwestorów Indywidualnych, w transzy dla Inwestorów detalicznych
od 10 do 22 lutego 2017 r. Zapisy Inwestorów Instytucjonalnych, którzy otrzymali zaproszenia do złożenia Zapisów
23 lutego 2017 r. Planowany termin przydziału i zakończenia Publicznej Oferty

 

 

 

Polecamy również

30 sklepów SPAR na stacjach paliw AVIA

Aż 30 sklepów SPAR na stacjach paliw AVIA Nowe sklepy w 4 województwach Liczba sklepów...

29 listopada 2022

Zobacz więcej

Wyniki UNIMOT S.A. za III kwartał 2022 r.

UNIMOT S.A., notowany na GPW w Warszawie niezależny importer paliw ciekłych i gazowych,...

16 listopada 2022

Zobacz więcej

Grupa Unimot inwestuje w logistykę kolejową i ustala warunki zakupu udziałów spółki Olavion

Grupa Unimot, multienergetyczna grupa kapitałowa i lider wśród niezależnych importerów paliw w...

14 listopada 2022

Zobacz więcej