UNIMOT zbuduje sieć stacji paliw AVIA na Ukrainie

Data publikacji: 09.11.17

image

UNIMOT S.A., oficjalny przedstawiciel marki AVIA w Polsce, otrzymał zgodę na budowę sieci stacji paliw AVIA na Ukrainie. Nową umowę franczyzową na ukraińskim rynku paliw Spółka zaprezentuje w pierwszym kwartale 2018 r.

W dniu 8 listopada br. Zarząd AVIA International wyraził zgodę na reprezentowanie marki AVIA na Ukrainie przez spółkę UNIMOT. Oficjalną decyzję w tej sprawie przekazał Adam Sikorski, Przewodniczący Rady Nadzorczej UNIMOT S.A.

Fakt, że UNIMOT otrzymał od AVIA International prawo do reprezentowania tej organizacji i jej marki na Ukrainie świadczy o dużym zaufaniu, jakim obdarzyło nas Stowarzyszenie – twierdzi Adam Sikorski, Przewodniczący RN UNIMOT S.A. – Jesteśmy najmłodszym członkiem AVIA International, a dokonaliśmy naprawdę wiele w zakresie rozwoju marki AVIA w Polsce i jesteśmy postrzegani jako firma o wysokich kompetencjach w obszarze importu i handlu paliwami płynnymi.

Jak podkreśla Adam Sikorski, oferta franczyzowa na rynku ukraińskim będzie dotyczyła wyłącznie wystroju stacji i działań marketingowych pod wspólną marką AVIA, bez fizycznej dostawy paliw.

Pragnę zapewnić, że UNIMOT będzie rozwijać projekt oparty na bezpiecznych zasadach. Nie zamierzamy kupować ani budować stacji paliw na Ukrainie. W pierwszym kwartale 2018 r. zaprezentujemy rynkowi na Ukrainie ofertę franczyzową, która nie wygeneruje istotnych kosztów w budżecie UNIMOT. A ponieważ ukraiński rynek stacji paliw jest bardzo rozdrobniony, uważamy, że europejska marka AVIA zostanie tam znakomicie przyjęta – dodaje Adam Sikorski.

Warto podkreślić, że podczas wczorajszego spotkania członków AVIA International Adam Sikorski został powołany w skład Zarządu Stowarzyszenia. W ramach funkcji Członka Zarządu AVIA International będzie on koordynował program wspólnego zakupu produktów naftowych na potrzeby kilkunastu krajów.  Fakt ten będzie miał niebagatelne znaczenie dla marki AVIA w Polsce, jak również spółki UNIMOT, która która generuje największe przychody z importu i hurtowej sprzedaży paliw.

– Poprawa warunków zakupowych AVIA spowoduje, że staniemy się jeszcze bardziej interesującym partnerem dla stacji paliw. Będziemy mogli zaproponować lepsze ceny dostaw paliw i naturalnie zwiększyć siły zakupowe Spółki w stosunku do innych dostawców – podkreśla Adam Sikorski.

Polecamy również

30 sklepów SPAR na stacjach paliw AVIA

Aż 30 sklepów SPAR na stacjach paliw AVIA Nowe sklepy w 4 województwach Liczba sklepów...

29 listopada 2022

Zobacz więcej

Wyniki UNIMOT S.A. za III kwartał 2022 r.

UNIMOT S.A., notowany na GPW w Warszawie niezależny importer paliw ciekłych i gazowych,...

16 listopada 2022

Zobacz więcej

Grupa Unimot inwestuje w logistykę kolejową i ustala warunki zakupu udziałów spółki Olavion

Grupa Unimot, multienergetyczna grupa kapitałowa i lider wśród niezależnych importerów paliw w...

14 listopada 2022

Zobacz więcej