UNIMOT złożył Prospekt Emisyjny do Komisji Nadzoru Finansowego.

Data publikacji: 29.01.16

image

Spółka UNIMOT złożyła prospekt emisyjny do Komisji Nadzoru Finansowego. Spółka planuje przeprowadzić ofertę publiczną w drugim kwartale, i chce przeznaczyć pozyskane fundusze na dalszy dynamiczny rozwój.

W związku z planowanym debiutem na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, 29 stycznia 2016 r. Spółka UNIMOT złożyła prospekt emisyjny do Komisji Nadzoru Finansowego. Spółka ubiega się o zezwolenie na obrót na rynku regulowanym , obecnie notowanych na rynku New Connect akcji serii I oraz nowo emitowanych akcji serii J. Nowa emisja akcji w ilości 4 mln sztuk zostanie zaoferowana inwestorom w ofercie publicznej. Oferentem jest Dom Maklerski Bank Ochrony Środowiska S.A. Ostateczny temin oferty publicznej uzależniony jest od akceptacji prospektu przez KNF.

Składając prospekt do KNF wkroczyliśmy w kluczowy etap przygotowań UNIMOT S.A. do publicznej oferty akcji i ich notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie – stwierdza Robert Brzozowski, Prezes UNIMOT S.A. – Był to jeden ze strategiicznych celów Spółki ogłaszany przez nas już 2 lata temu. Dokładamy wszelkich starań, aby się do tego przygotować, dlatego w tym procesie wspierają nas nasi uznani partnerzy – Dom Maklerski BOŚ S.A. i Kancelaria Prawna CSW Więckowska i Partnerzy Radcy Prawni, oraz allStreet Ltd.

Celem przejścia UNIMOT S.A. na główny parkiet jest przede wszystkim pozyskanie kapitału, który pozwoli na dalszy dynamiczny rozwój zakresu naszej działalności – dodaje Prezydent Brzozowski. – Obecność na GPW zwiększy prestiż firmy i umocni jej pozycję na rynku paliwowo-energetycznym. Mamy nadzieję, że inwestorzy docenią możliwość inwestycji w akcje Spółki, która utrzymuje rosną wyniki ze sprzedaży w ostatnich latach, wykazuje doskonałe wyniki finansowe i co najważniejsze z sukcesami wkracza na nowe rynki.

Polecamy również

30 sklepów SPAR na stacjach paliw AVIA

Aż 30 sklepów SPAR na stacjach paliw AVIA Nowe sklepy w 4 województwach Liczba sklepów...

29 listopada 2022

Zobacz więcej

Wyniki UNIMOT S.A. za III kwartał 2022 r.

UNIMOT S.A., notowany na GPW w Warszawie niezależny importer paliw ciekłych i gazowych,...

16 listopada 2022

Zobacz więcej

Grupa Unimot inwestuje w logistykę kolejową i ustala warunki zakupu udziałów spółki Olavion

Grupa Unimot, multienergetyczna grupa kapitałowa i lider wśród niezależnych importerów paliw w...

14 listopada 2022

Zobacz więcej