Wzrost sprzedaży w UNIMOT GAZ

Data publikacji: 11.03.13

image

Spółka Unimot Gaz osiągnęła w lutym 2013 r. przychody ze sprzedaży netto w wysokości 20 732 tys. zł. Stanowi to 21-procentowy wzrost w stosunku do stycznia br., pomimo krótszego okresu kalendarzowego.

Początek roku okazuje się korzystny jeśli chodzi o obroty Unimot Gaz S.A. Według wstępnych danych, w lutym 2013 r. Spółka osiągnęła przychody netto ze sprzedaży w wysokości 20 732 tys. zł, czyli o 3590 tys. zł więcej niż w dłuższym miesiącu styczniu.

 – Rosnące wyniki finansowe w pierwszych miesiącach tego roku pokazują, że prowadzone przez nas działania idą w dobrym kierunku – twierdzi Przemysław Podgórski, członek Zarządu Unimot Gaz. – Potwierdzają też, że kroki podjęte w celu rozwoju Spółki, polegające m.in. na intensyfikacji hurtowego kanału dystrybucji, rozwoju rynku butlowego oraz wzmocnieniu struktur sprzedażowych, są właściwe. Powyższe dane są szacunkowe, ostateczne wyniki finansowe zostaną opublikowane w raporcie okresowym za I kwartał 2013 r., który ukaże się w połowie maja br. – dodaje Przemysław Podgórski.

 Warto podkreślić, że w ubiegłym roku, w analogicznym okresie, Unimot Gaz osiągnął sprzedaż w wysokości odpowiednio: 10 908 tys. zł w styczniu oraz 16 684 tys. zł w lutym. Nastąpił zatem dynamiczny, bo ponad 37-procentowy wzrost przychodów.

 Zarząd Spółki zdecydował, że informacje dotyczące wysokości miesięcznych przychodów ze sprzedaży będą przekazywane do 15. dnia każdego miesiąca, następującego po zamkniętym okresie rozrachunkowym.

Polecamy również

30 sklepów SPAR na stacjach paliw AVIA

Aż 30 sklepów SPAR na stacjach paliw AVIA Nowe sklepy w 4 województwach Liczba sklepów...

29 listopada 2022

Zobacz więcej

Wyniki UNIMOT S.A. za III kwartał 2022 r.

UNIMOT S.A., notowany na GPW w Warszawie niezależny importer paliw ciekłych i gazowych,...

16 listopada 2022

Zobacz więcej

Grupa Unimot inwestuje w logistykę kolejową i ustala warunki zakupu udziałów spółki Olavion

Grupa Unimot, multienergetyczna grupa kapitałowa i lider wśród niezależnych importerów paliw w...

14 listopada 2022

Zobacz więcej