Bogusław Satława

Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej

image

Bogusław Satława jest absolwentem Politechniki Kijowskiej, Wydziału Mechaniki Precyzyjnej. Ukończył Studia Podyplomowe Ekonomika i Zarządzanie Menedżerskie na Politechnice Częstochowskiej oraz Akademię Zarządzania Strategicznego realizowaną przez Francuski Instytut Gospodarczy Polska.
Bogusław Satława od 2013r. do chwili obecnej jest Członkiem Zarządu UNIMOT Express Sp. z o.o. oraz Członkiem Zarządu UNIMOT Truck Sp. z o.o. Od lipca 2013r. do sierpnia 2014r. Bogusław Satława zajmował stanowisko Prezesa Zarządu Unimot S.A. W Grupie UNIMOT odpowiadał m.in. za wdrażanie koncepcji rozwoju spółki, kreowanie polityki sprzedażowej, cenowej i marketingowej, analizy i monitorowanie danych rynkowych dotyczących konkurencji, koordynowanie pracy podległych działów, planowanie i nadzór nad realizacją budżetów podległych działów.
W latach 2013- 2015 był Prezesem Zarządu, a w kolejnych latach 2016-2018 członkiem Zarządu, Dyrektorem Handlowym w PZL Sędziszów S.A. firmy, która jest wiodącym producentem filtrów w Polsce.
Bogusław Satława działa m.in. w Sektorowej Radzie ds. Kompetencji – Motoryzacja i Elektromobilność.